Věk
18+
Termín
15. 2. 2022
Místo
Brno
Cena
2 900 Kč
Zpětná vazba jako nástroj seberozvoje
Přihlásit se

Naučíte se dávat a přijímat zpětnou vazbu, která rozvíjí a přitom nezraňuje

Zpětná vazba je jako prémiové palivo do auta – když ho začnete používat, snáz a rychleji vás (osobnostně i profesně) posune dál. Stále je nicméně mnoho lidí, kteří o něm neví nebo si nejsou jistí, jak ho používat.

Z tohoto jednodenního kurzu odjedete s kompletní výbavou pro to, abyste mohli zpětnou vazbu využívat jako efektivní nástroj k rozvoji sebe i ostatních. Naučíte se, jak ji (konečně) poskytovat i přijímat konstruktivně a využívat její plný potenciál. K tomu vám představíme sílu principu práce s chybou a na konci odjedete i s vlastním plánem, jak vše osvojené přenést do své praxe, aby z toho mohla profitovat celá vaše organzace nebo tým, ve kterém pracujete.

Kurz je vedený zážitkově (hodně si toho sami vyzkoušíte) v kombinaci s tréninkem, prací ve skupinkách i teoretickými vstupy lektora.

Co si odnesete?

Ucelený balík znalostí a dovedností ihned aplikovatelný v praxi. Konkrétně pak:

 • 1

  Natrénujete si poskytování zpětné vazby
  Společně projdeme principy a pravidla dávání užitečné a nezraňující zpětné vazby, což si hned v bezpečném prostředí procvičíte: zahrajeme si pár her, po kterých si ji vyzkoušíte dávat ostatním. A to několikrát, aby to pro vás bylo snadné a přirozené.

 • 2

  Naučíte se zpětnou vazbu přijímat
  Zjistíte, jak si ji vyslechnout, stejně jako to, jak s ní naložit. Stane se tak pro vás akcelerátorem vlastního seberozvoje.

 • 3

  Seznámíte se s konceptem práce s chybou
  Chyby děláme všichni. A jestliže se je člověk nesnaží jen skrývat, ale přiznává je a bere si z nich poučení, je v nich veliký potenciál: pro rozvoj, pro učení se, pro odvahu se pouštět do věcí. Ukážeme vám, jak se jich nebát a pracovat s nimi. Protože pak budete vy i váš tým fungovat v uvolněnější atmosféře.

 • 4

  Zjistíte, jak mají různé organizace (i my) nastavenou kulturu zpětné vazby
  Odjedete s příklady dobré i špatné praxe, jak se dá kultura zpětné vazby a práce s chybou budovat. Podělíme se i o to, jak to děláme u nás v Prázdninovce, kde si na obojím hodně zakládáme. Dostanete tipy a inspiraci, kterou budete moci hned přenést do své praxe.

 • 5

  Sestavíte si konkrétní, akční plán, jak začlenit zpětnou vazbu do svého týmu
  S pomocí lektora a ostatních účastníků odjedete s konkrétním plánem kroků, jak vše naučené aplikovat ve své organizaci – aby se v ní zpětná vazba stala žitou, běžnou součástí každodenního fungování.

   

  S tímto vším odjedete zcela vybaveni k tomu, aby se pro vás zpětná vazba stala nástrojem seberozvoje – vašeho i ostatních lidí.

Zpětná vazba nám v týmu nikdy nefungovala a byla jen každý měsíc neoblíbenou povinností. Po tomto kurzu jsem pochopil, co jsme dělali špatně, a vím, jak to změnit. Díky!

- Antonín, účastník kurzu

Pro koho kurz je?

 • Pro začátečníky a pokročilé v tématu zpětné vazby
  Pro absolvování není potřeba mít žádné zkušenosti s dáváním a poskytováním zpětné vazby. Jestliže ale nějaké máte, rozhodně je zužitkujete a posunete na další úroveň.
  Zároveň se nezřídka setkáváme s účastníky, kteří na kurz přijíždí s pocitem, že se zpětnou vazbou již roky pracují a v týmech si ji poskytují, nicméně zde odhalí opak. Že například doposud pouze neefektivně kritizovali a až tento kurz jim odhalil, jak s ní pracovat nezraňujícícm, rozvojovým způsobem. Tak si to přijďte ověřit.

 • Pro kohokoliv, kdo pracuje v týmu nebo ho řídí
  Je jedno, jestli je velký, nebo i velmi malý, ve škole, nebo ve firmě, při přípravě tábora, nebo na městském úřadu. V každém z nich má zpětná vazba své místo a vy se na tomto kurzu naučíte s ní nejen pracovat, ale také vytvoříte plán, jak ji do něj zavést. Abyste díky ní mezi lidmi pročistili vztahy, zvládali konstruktivně sdělovat a přijímat nepříjemné poznatky či se osobnostně posouvali a učili se z chyb. Z vašeho týmu se tak stane výkonnější celek, kde bude příjemnější pracovat.

Praktické informace

Časový harmonogram
Kurz je od 9.00 do 18.00 s průběžnými přestávkami a hodinovou obědovou pauzou.

Účastnická skupina
Maximálně 16 účastníků + lektor, k účasti nejsou potřeba žádné speciální znalosti ani podmínky.

Kde kurz probíhá
Brno, v prostoru Edunesto (Veselá 14).

K ceně
Strava není v ceně kurzu a zařizuje si ji každý sám. Platební údaje vám pošleme na email po přihlášení.

Kdo kurz povede?

Zuzana Kročáková

Když se mě někdo ptá, co dělám, říkám, že učím učitele učit. Co opravdu dělám je, že podporuji učitele v tom, aby mohli učit tak dobře, jak chtějí a umějí.

Pracuji na Masarykově univerzitě v Brně, kde se věnuji rozvoji jak budoucích učitelů, tak akademiků, kteří chtějí svůj obor vyučovat lépe a s dobrým pocitem. Kromě toho jsem pedagogickým mentorem několika začínajícím i stávájícím učitelům na různých typech škol po celé ČR.

Zážitkové pedagogice se věnuji v Prázdninové škole Lipnici i mimo ni už od dob svých vysokoškolských studií. Aktuálně připravujeme letní zážitkový kurz Prométheův oheň, jehož tématem jsou pravidla a autority.

Co je Prázdninovka?

Prázdninová škola Lipnice je nezisková organizace, ve které od roku 1977 využíváme metody zážitkové pedagogiky k rozvoji znalostí, dovedností a postojů jednotlivců – aby objevili a využili svůj vlastní potenciál.

Již od samého počátku v ní aktivně stavíme na kultuře dávání zpětné vazby – průběžně si ji poskytujeme v týmech, na vyžádání ji dáváme účastníkům našich akcí a jestliže uděláme nějaké chyby, neskrýváme je, ale snažíme se z nich poučit.

Na tomto kurzu zážitkově předáváme, co jsme se za těch více než 40 let o efektivním dávání a přijímání zpětné vazby a jejím začlenění do každodenního fungování naučili. Aby z ní mohlo benefitovat co nejvíc dalších organizací, týmů v nich a hlavně samotných jednotlivců.

Kontakt

V případě dotazu se nám rozhodně ozvěte, odpovíme obratem.

Kristýna Hradílková
kurzy@psl.cz
organizace a přihlašování

Přihlaste se

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním osobních údajů.

Děkujeme za vyplnění přihlášky, brzy se vám ozveme.

Něco se pokazilo, zkuste to prosím znovu.

30

Chcete vědět všechno jako první?
Odebírejte náš newsletter.
E-mailová adresa není ve správném formátu. Zadali jste již přihlášený e-mail. Něco se pokazilo. Zkuste to znovu.