Věk
18+
Termín
Více
31. 1. 2020 - 15. 2. 2020
Místo
Rusko, Altaj
Cena
od 28 000 Kč
Život je gotickej pes 2020
Přihlásit se

Co to je ŽGP?

Tento legendární zimní projekt Prázdninové školy Lipnice letos oslaví 20 let!

Od roku 2000 vedeme skupiny rozmanitých lidí k pobytu v zimní přírodě. Putujeme, táboříme, vracíme se zpět k přírodě, sami k sobě, učíme se komfortu v zimě a hřejeme se u večerních ohňů. Experimentujeme s formou pobytu i pohybu v zimní krajině – pěšky, na sněžnicích, na běžkách; v budovách tee-pee nebo ve stanech.

Letošní 11. ročník se opět vracíme na Sibiř, na Altaj, do pohoří Západních Sayan, abychom společně s našimi ruskými přáteli a průvodci prozkoumali tamní horské hřebeny na typických ruských lyžích, v typických ruských “palatkách” – stanech s kamínkama, vaříce společnou večeři v kotlíku za zvuků praskajícího ohně.

Vítáme dobrodružné povahy, stejně tak jako ostýchavce, co si myslí, že jim bude zima. Muže i ženy různých povolání z různých koutů Česka i Slovenska, napříč každým věkem. Máme rádi rozmanitost. Máme rádi zimu a umíme si ji užít v teple. Chceš to taky? Přihlaš se!

Jedinou podmínkou pro přihlášení je již předešlá zkušenost s pohybem na běžkách (nebo s jiným typem lyží s volnou patou)!

Termín Místo
6.12.2019 – 8.12.2019
Prolog
Česká Republika
31.1.2020 – 15.2.2020
Putování
Altaj, Západní Sayany, Rusko

Kdy? Kdo? Kde? Kolik?

Projekt se skládá ze dvou částí.

Prolog
 v termínu 6. – 8.12.2019 se uskuteční na území České Republiky.
Samotné putování v termínu 31.1. – 15.2.2020 bude probíhat v Rusku, v pohoří Západních Sayan.

Minimální věková hranice je 18 let a více.

Cena kurzu se vyvíjí v čase. V tuto chvíli, při platbě do 30.6.2019, je cena kurzu 28 000 Kč. S postupně se přibližujícím projektem bude cena narůstat a to následujícím způsobem:

do 30.6.2019 – 28 000 Kč
do 31.8.2019 – 29 500 Kč
od 1.9.2019 – 32 000 Kč

V ceně kurzu je zahrnuto:
–          letecká doprava Praha (CZE) – Barnaul (RUS) a zpět,
–          uhrazení víz pro pobyt v Rusku,
–          doprava v místě Expedice,
–          přítomnost lékaře po celou dobu projektu,
–          nezbytné ubytování.

Cena nezahrnuje:
–          pojištění
–          zimní vybavení
–          jídlo na celou dobu obou částí projektu

Stornopoplatky

Účastník přihlášením na kurz bere na vědomí, že se jedná o kurz výběrový. Z důvodů fyzické i psychické zátěže a vystavením se extrémním podmínkám si pořadatel ponechává právo vybrat účastníky, kteří se kurzu zúčastní. Účast na kurzu bude účastníkovi definitivně potvrzena až poté, co absolvuje Prolog. V případě, že účastník na Prologu nebude vybrán, nebo sám odstoupí, bude mu vráceno 80% účastnického poplatku, zbylých 20% představuje náklady na účast na Prologu a nemůže být tedy vráceno zpátky.

Stornopoplatky z celkové výše účastnického poplatku: 

– do 8.12.2019 včetně – 20% ze zaplacené ceny
– od 9.12.2019 do 30.12.2019 včetně – 60% ze zaplacené ceny
– od 31.12.2019 včetně – 100% ze zaplacené ceny.

Pro stanovení výše stornopoplatku je rozhodující datum doručení žádosti.

Neúčast ze zdravotních důvodů není nijak speciálně zohledněna. Je považována za standardní neúčast dle podmínek výše.

 

 

 

Tým ŽGP2020

Letošním ročníkem vás budou provázet:

Mirek Hanuš

(*1969)

Motto: „Vstávej brzy ráno, tvrdě pracuj a najdi zlato“.

Narodil jsem se v Zábřehu na Moravě, kde mě výrazně ovlivnil indiánský oddíl Cherokee. Oblíbeným sportem pro mě byl a je běh na lyžích. Odtud můj obdiv k zimním horám. Podnikám s jedinečnými společníky a kolegy ve společnosti Mikenopa, která působí v segmentu hotelnictví a služeb pro hotely v 30 zemích Evropy, Asie, Afriky. 

Mám tři děti, Báju (17), Matěje (15) a Štěpánku (11) se kterými zažíváme mnohá dobrodružství a dobrodružné výpravy. V současné době bydlím v Pusté Kamenici, kde společně se svoji partnerkou Janou vychováváme další budoucí lipničáky.

Gotický pes je životní styl. Cesta. Mám vždy velkou pokoru před každým ročníkem. Motivuje mě to se připravovat na těch 16 dní. Abych vše zvládl. Pokaždé je to jiné. Koho láká „výška gotických katedrál a hloubka gotických studní“ je vítán. Trocha usebrání v dnešním světě prospěje každému. I mě samotnému. A když máte skvělý tým, účastníci budou ještě lepší. Těším se na Vás.

Jana Vašendová

(*1986)

Pocházím ze srdce Beskyd, z hor, z Frenštátu pod Radhoštěm. Dětství jsem prožila na táborech, v lesích a u ohňů. Vysokoškolský život zase patřil Olomouci, kde jsem studovala na Fakultě tělesné kultury. Po studijních jsem začala objevovat svět a cestovat. Po pěti letech žití na Islandu mě vítr zavál na Zanzibar, kde aktuálně dokončujeme stavební projekt, a ve volných chvílích učím Svahilce českému jazyku.

Letos popáté (ŽGP 2011, 2012, 2017, 2018, 2020) se zase těším na společné putování bílou stopou, společné vzdorování živlům a čas strávený u hřejícího ohně.

Karel Zadrobílek

(*1973)

Motto: „L’humilité du cœur n’exige point que tu t’humilies mais que tu t’ouvres”  („Pokora srdce nežádá, aby ses pokořoval, ale aby ses otevřel.”)  Antoine de Saint-Exupéry (Citadelle)

Narodil jsem se v Hradci Králové, kde stále působím.

V dětství mi učarovala elektronika, abych se nakonec stal lékařem s kladným vztahem k technice všeho druhu. Příroda mi nebyla navzdory tomu úplně cizí, běhal jsem dlouhé roky orientační běh. Pracuji jako vedoucí lékař dětské neurochirurgie v Hradci Králové, létám jako lékař Letecké záchranné služby. Technické koníčky mi přerostly přes hlavu, takže jsem i pilot vrtulníku, potápím se, mám nahrávací studio, natáčím s drony, vyvíjím elektroniku pro medicínu. Svět kurzů, zážitkové pedagogiky a Prázdninovky mi byl zcela neznámý, než jsem se setkal s bratry Hanušovými a jako lékař / kameraman jsem se účastnil kurzu ŽJGP 2003-4. Od té doby se zimních kurzů účastním a čistím si hlavu / rozšiřuji obzory. Dokonce vím, co je rekreologie:) Mojí oblíbenou zemí, kromě té naší, je Francie, kam vyrážím jak to jen jde, nejraději na motorce. Mám 2 děti Adélku (17), Filipa (12).

Těším se na klid přírody, křupající sníh pod nohama a vychutnávání si prostého bytí.

Kateřina Smolanová

(*1989)

Přicházím do tohoto dobrodružství z Frenštátu pod Radhoštěm. Studovala jsem v Olomouci na Fakultě tělesné kultury a nyní působím jako pedagog volného času. Vyrostla jsem v oddíle a 15denní tábory v lese jsou dodnes mou životní láskou (oddíl Artušovci). Loni jsem byla účastníkem kurzu PŠL Vlny a hvězdy, kde jsme na mořském kajaku putovali kolem Sardinie. Tady jsem poznala krásu minimalismu. Pohyb v přírodě mi není cizí, ale pobyt v zimě je pro mě velkou výzvou. Vstupuji do výpravy na Altaj s velkým respektem a odhodláním.

Marek Uhlíř

(*1979)

Vyrostl jsem v Praze jako městské dítě, neměl jsem rád tělocvik ani sport, zima mě demoralizovala a běžky nebavily; zato jsem vystudoval mnoho více či méně užitečných škol a přečetl stovky knih, většinu z nich vleže. Na střední kolena jsem se před pár lety nechal vyhecovat a začal plavat a běhat, nejdřív s utrpením, pak pro radost. Altaj 2018 pro mě byl krásný i otřesný zážitek zároveň, po kterém jsem se zařekl, že nic takového už nikdy nepodniknu. Ale neuběhl ani rok, a já jsem byl na zimním Altaji znovu.

Můj vklad do našeho společného dobrodružství bude zprostředkovat vám právě tuhle zkušenost. Čekají nás společné dny a noci, které budou těžké – a zároveň elementárně jednoduché. Nechci tady psát, jaký dar jsem si do života z tajgy odvezl – pojďte si to poslechnout k ohni!

Jana Haková

, ŽGP 2020

(*1976)

S velkou pokorou a zároveň velkým nadšením poletím potřetí do zimní Altaje. Krása panenské altajské přírody, její hloubka a surovost, je něco, na co se nedá zapomenout. Jsem máma tří dětí, mám vzdělávací firmu, jsem spoluzakladatelka ženského spolku Mokoša a vedu projekt Výchova ke ctnostem. Studovala jsem Dramatickou výchovu na DIFA JAMU v Brně a divadlo mi zůstalo koníčkem. Bydlím v neprůjezdné vesnici na Vysočině, kde můžu nasadit běžky přímo před domem. V Prázdninovce dělám různé kurzy už 18 let a pořád mě to baví.

Zajímá tě to?
Chceš vědět více?

Sleduj nás také zde:

Máš dotazy?

Vaše dotazy rádi zodpovíme na emailové adrese

jana.vasendova@psl.cz

 

“Ti lidé se dovedou na sněhu vyžít a nesou si plně pochopené chvíle života domů jako světlo, jež je bude hřát ve dnech, kdy srdce chudne a hrdlo vysychá prachem z vyjetých kolejí všedních dnů.” (Horčička, 1932)

LÍBÍ SE VÁM, CO DĚLÁME?

Podpořte nás

Podpořit nás je jednodušší, než si myslíte. Mluvte o nás. Doporučte naši práci. Dejte nám lajk a sdílejte naše příspěvky na sociálních sítích. Pokud nás chcete podpořit finančně, materiálně nebo odbornou znalostí, napište nám.

30

Chcete vědět všechno jako první?
Odebírejte náš newsletter.
E-mailová adresa není ve správném formátu. Zadali jste již přihlášený e-mail. Něco se pokazilo. Zkuste to znovu.