Věk
18–99
Termín
Více
4. 2. 2022 – 19. 2. 2022
Místo
Rusko, Altaj
Cena
od 35 000 Kč
Život je gotickej pes
Přihlásit se

Co to je ŽGP?

Legendární zimní projekt Prázdninové školy Lipnice!

Od roku 2000 prošlo kurzem na 269 účastníků a ochutnalo krásu a malebnost zimní přírody. Putujeme, táboříme, vracíme se zpět k přírodě, sami k sobě, učíme se komfortu v zimě a hřejeme se u večerních ohňů. Experimentujeme s formou pobytu i pohybu v zimní krajině – pěšky, na běžkách, dřevěných lyžích, na sněžnicích. Již 3x jsme jako jediný autorský kurz v PŠL získali prestižní ocenění Hubert za jedinečnou dramaturgii projektu (2001, 2004, 2020).

Letošní 12. ročník bude již po třetí na Altaji, abychom společně s našimi ruskými přáteli a průvodci prozkoumali nové horské hřebeny na sněžnicích, v typických ruských “palatkách” a našich nových stanech Abakan 6, které jsme pro pobyt na Altaji vymysleli. Budeme vařit společnou večeři v kotlíku za zvuků praskajícího ohně.

Vítáme dobrodružné povahy, stejně tak jako ostýchavé, co si myslí, že jim bude zima. Muže i ženy různých povolání z různých koutů Česka, Moravy, Slezska i Slovenska, napříč každým věkem. Necháte každodennost 5.000 km za sebou. Naučíte se dívat na spoustu věcí jinýma očima. Máme rádi zimu, ale máme z ní také respekt. Zažijete hodně zpěvu, smíchu, dobrodružství a překvapení.

Jedinou podmínkou pro přihlášení je průměrná fyzická kondice a ochota na sobě pracovat (chodit s batohem v přírodě, začít se otužovat)!

Termín Místo
3.12.2021 – 5.12.2021
Prolog
Česká Republika
4.2.2022 – 19.2.2022
Putování
Altaj, Altajská republika, Rusko

Kdy? Kdo? Kde? Kolik?

Projekt se skládá ze dvou částí.
1, Prolog (3 dny) v termínu 3. – 5.12.2021 se uskuteční na území České Republiky.
2, Putování (16 dní) v termínu 4.2. – 19.2.2022 bude probíhat v Rusku, v pohoří Altaje.

Minimální věková hranice je 18 let a více.

Cena kurzu se vyvíjí v čase. V tuto chvíli, při platbě do 31.8. 2021, je cena kurzu 35 000 Kč.                                                        Platba na účet: 2800951794/2010, v.s.: 4538. 

S postupně se přibližujícím projektem bude cena narůstat a to následujícím způsobem:

do 31.8.2021 –  35 000 Kč
od   1.9.2021 –  37 500 Kč 

                                                                                                                                                                   

V ceně kurzu je zahrnuto:                                                                                                                                   –        letecká doprava Praha (CZE) – Barnaul (RUS) a zpět,
–          uhrazení víza pro pobyt v Rusku,
–          doprava do místa Putování a zpět
–          přítomnost lékaře po celou dobu projektu,                                                                                           –         jídlo na Putování po Altaji,
–          nezbytné ubytování, den příjezdu a noc před odletem

 Cena nezahrnuje:
–          pojištění
–          zimní vybavení
–          jídlo na Prolog, jídlo po cestě na Putování a zpět.

Stornopoplatky

Účastník přihlášením na kurz bere na vědomí, že se jedná o kurz výběrový. Z důvodů fyzické i psychické zátěže a vystavením se extrémním podmínkám si pořadatel ponechává právo vybrat účastníky, kteří se kurzu zúčastní. Účast na kurzu bude účastníkovi definitivně potvrzena až poté, co absolvuje Prolog. V případě, že účastník na Prologu nebude vybrán, nebo sám odstoupí, bude mu vráceno 80% účastnického poplatku, zbylých 20% představuje náklady na účast na Prologu a nemůže být tedy vráceno zpátky.

Stornopoplatky z celkové výše účastnického poplatku: 

– do 5.12.2021 včetně – 20% ze zaplacené ceny
– od 6.12.2021 do 30.12.2021 včetně – 60% ze zaplacené ceny
– od 31.12.2021 včetně – 100% ze zaplacené ceny.

Pro stanovení výše stornopoplatku je rozhodující datum doručení žádosti.

Neúčast ze zdravotních důvodů není nijak speciálně zohledněna. Je považována za standardní neúčast dle podmínek výše.

COVID – sledujeme situaci v Rusku, máme kontakt s ambasádou v Moskvě. Informace Vám budeme upřesňovat. Je i možné, že podmínkou pro vstup do Ruska bude nutné očkování. Ale toto vše budeme směrem k Prologu a vlastnímu Putování v únoru 2022 upřesňovat. Máme 10 měsíců času a uvidíme, jak se celá situace s Covidem vyvine.

 

 

Tým ŽGP 2022

Letošním ročníkem vás budou provázet:

Mirek Hanuš

(*1969)

Motto: „Vstávej brzy ráno, tvrdě pracuj a najdi zlato“.

Narodil jsem se v Zábřehu na Moravě. Oblíbeným sportem pro mě byl a je běh na lyžích. S jedinečnými společníky a kolegy ve společnosti Mikenopa, se staráme o hotely ve 40 zemích v Evropě, Středním Východě, Asii a Africe. Mám tři děti, Báju (18), Matěje (16) a Štěpánku (12) se kterými zažíváme mnohá dobrodružství a dobrodružné výpravy. V současné době bydlím střídavě v Praze a Pusté Kamenici, kde společně se svoji partnerkou Janou žijeme. 

Gotický pes je životní styl. Cesta. Mám vždy velkou pokoru před každým ročníkem. Motivuje mě to se připravovat na těch 16 dní putování. Abych vše zvládl. Pokaždé je to jiné. Koho láká „výška gotických katedrál a hloubka gotických studní“ je vítán. Trocha usebrání v dnešním světě prospěje každému. I mě samotnému. A když máte skvělý tým, účastníci budou ještě lepší. Těším se na Vás.

Jana Haková

(*1976)

S velkou pokorou a zároveň velkým nadšením poletím počtvrté do zimní Altaje. Krása panenské altajské přírody, její hloubka a surovost, je něco, na co se nedá zapomenout. Jsem máma tří dětí, mám vzdělávací firmu, jsem spoluzakladatelka ženského spolku Mokoša a vedu projekt Výchova ke ctnostem. Studovala jsem Dramatickou výchovu na DIFA JAMU v Brně a divadlo mi zůstalo koníčkem. Bydlím v neprůjezdné vesnici na Vysočině, kde můžu nasadit běžky přímo před domem. V Prázdninovce dělám různé kurzy už 20 let a pořád mě to baví.

Karel Zadrobílek

(*1973)

Motto: „L’humilité du cœur n’exige point que tu t’humilies mais que tu t’ouvres”  („Pokora srdce nežádá, aby ses pokořoval, ale aby ses otevřel.”)  Antoine de Saint-Exupéry (Citadelle)

Narodil jsem se v Hradci Králové, kde stále působím. V dětství mi učarovala elektronika, abych se nakonec stal lékařem s kladným vztahem k technice všeho druhu. Příroda mi nebyla navzdory tomu úplně cizí, běhal jsem dlouhé roky orientační běh. Pracuji jako vedoucí lékař dětské neurochirurgie v Hradci Králové, létám jako lékař Letecké záchranné služby. Technické koníčky mi přerostly přes hlavu, takže jsem i pilot vrtulníku, potápím se, mám nahrávací studio, natáčím s drony, vyvíjím elektroniku pro medicínu. Svět kurzů, zážitkové pedagogiky a Prázdninovky mi byl zcela neznámý, než jsem se setkal s bratry Hanušovými a jako lékař / kameraman jsem se účastnil kurzu ŽGP 2003-4. Od té doby se zimních kurzů účastním a čistím si hlavu / rozšiřuji obzory. Dokonce vím, co je rekreologie:) Mojí oblíbenou zemí, kromě té naší, je Francie, kam vyrážím jak to jen jde, nejraději na motorce. Mám 2 děti Adélku (21), Filipa (15). Těším se na klid přírody, křupající sníh pod nohama a vychutnávání si prostého bytí.

Kateřina Smolanová

(*1989)

Motto: "Slovo nejde, neexistuje!"

Přicházím do tohoto zimního dobrodružství z Frenštátu z Beskyd. Vystudovala jsem Fakultu tělesné kultury v Olomouci a nyní pracuji jako pedagog volného času. Vyrostla jsem v oddíle a léto bez 15denního tábora v lese si nedokážu představit. Mou cestu v PŠL odstartoval na mořském kajaku kurz Vlny a hvězdy v roce 2018. Tady jsem poznala krásu minimalismu. V zimě 2020 jsem pak poprvé spala na sněhu a rovnou na Sibiři. Nepředstavitelné zážitky, síla skupiny, inspirace, sebepoznání a touha zjistit více je to, proč vstupuji do výpravy na Altaj i podruhé a to stále s velkým respektem a odhodláním. Těším se na společné rozhovory u večerního ohně za zvuku kytar.

Tomáš Navrátil

(*1972)

Motto: „Plán je, že není plán".

Narodil jsem se a žiju v Praze se svojí manželkou a dvěma dospělými syny. Od mala, byť "pražák",  jsem trávil víc času venku než doma.

Pohyb v přírodě vlastní silou, díky které člověk cítí nezávislost, svobodu, ale i odpovědnost mě učaroval. V zimě lyže a v létě kolo. Nejdříve jsem ho používal jako dopravní prostředek, pak začal jezdit delší a delší závody. Ty se pro mě staly návykovou kratochvílí. Na Altajském dobrodružství jsem poznal sílu skupiny a krásu sdíleného okamžiku. K mojí velké radosti se tam můžu zase vrátit.

Jiří Boháč

(*1979)

Motto: "Když jde člověk stále rovně, daleko nedojde".

                                                        Antoine de Saint Exupéry

Gotického psa jsem sledoval několik let. Ale chvíle pro přihlášku musela dozrát do bodu, kdy “si mě zavolal.” A bylo to nezapomenutelných 16 dní, během nichž se vlastně nic moc zvláštního nestalo, ale tolik se toho změnilo. Bylo nás dvacet účastníků. Dvacet různých důvod proč jet, milion odpovědí na ně. Pokud máte jediný důvod, který vás dovedl až sem, přihlašte se! Bude to to nejlepší rozhodnutí! A já vás budu rád provázet.                                                                                                     Narodil jsem se v Krkonoších, žiju, vychovávám dvě skvělé děti a podnikám v Českém ráji. Hory mě zůstaly, miluju je v létě i v zimě, mám rád moře na kajaku, cestování, kulturu, dobrodružství, moji zahradu i úplně obyčejný pomalý toulání bez cíle, se spaním pod hvězdami. Na Sibiř pojedu podruhé a už teď se těším. Na ni i na Vás.

Zajímá tě to?
Chceš vědět více?

Sleduj nás také zde:

Máš dotazy?

Vaše dotazy rádi zodpovíme na emailové adrese:

katerina.smolanova@psl.cz

 

“Ti lidé se dovedou na sněhu vyžít a nesou si plně pochopené chvíle života domů jako světlo, jež je bude hřát ve dnech, kdy srdce chudne a hrdlo vysychá prachem z vyjetých kolejí všedních dnů.” (Horčička, 1932)

LÍBÍ SE VÁM, CO DĚLÁME?

Podpořte nás

Podpořit nás je jednodušší, než si myslíte. Mluvte o nás. Doporučte naši práci. Dejte nám lajk a sdílejte naše příspěvky na sociálních sítích. Pokud nás chcete podpořit finančně, materiálně nebo odbornou znalostí, napište nám.

30

Chcete vědět všechno jako první?
Odebírejte náš newsletter.
E-mailová adresa není ve správném formátu. Zadali jste již přihlášený e-mail. Něco se pokazilo. Zkuste to znovu.