Věk
18–99
Termín
Více
31. 1. 2020 – 15. 2. 2020
Místo
Rusko, Altaj
Cena
od 0 Kč
Život je gotickej pes 2020
Přihlásit se

Co to je ŽGP?

Tento legendární zimní projekt Prázdninové školy Lipnice letos oslaví 20 let!

Od roku 2000 vedeme skupiny rozmanitých lidí k pobytu v zimní přírodě. Putujeme, táboříme, vracíme se zpět k přírodě, sami k sobě, učíme se komfortu v zimě a hřejeme se u večerních ohňů. Experimentujeme s formou pobytu i pohybu v zimní krajině – pěšky, na sněžnicích, na běžkách; v budovách tee-pee nebo ve stanech.

Letošní 11. ročník se opět vracíme na Sibiř, na Altaj, do pohoří Západních Sayan, abychom společně s našimi ruskými přáteli a průvodci prozkoumali tamní horské hřebeny na typických ruských lyžích, v typických ruských “palatkách” – stanech s kamínkama, vaříce společnou večeři v kotlíku za zvuků praskajícího ohně.

Vítáme dobrodružné povahy, stejně tak jako ostýchavce, co si myslí, že jim bude zima. Muže i ženy různých povolání z různých koutů Česka i Slovenska, napříč každým věkem. Máme rádi rozmanitost. Máme rádi zimu a umíme si ji užít v teple. Chceš to taky? Přihlaš se!

Jedinou podmínkou pro přihlášení je již předešlá zkušenost s pohybem na běžkách (nebo s jiným typem lyží s volnou patou)!

Termín Místo
6.12.2019 – 8.12.2019
Prolog
Česká Republika
31.1.2020 – 15.2.2020
Putování
Altaj, Západní Sayany, Rusko

Kdy? Kdo? Kde? Kolik?

Projekt se skládá ze dvou částí.

Prolog
 v termínu 6. – 8.12.2019 se uskuteční na území České Republiky.
Samotné putování v termínu 31.1. – 15.2.2020 bude probíhat v Rusku, v pohoří Západních Sayan.

Minimální věková hranice je 18 let a více.

Cena kurzu se vyvíjí v čase. V tuto chvíli, při platbě do 30.6.2019, je cena kurzu 28 000 Kč. S postupně se přibližujícím projektem bude cena narůstat a to následujícím způsobem:

do 30.6.2019 – 28 000 Kč
do 31.8.2019 – 29 500 Kč
od 1.9.2019 – 32 000 Kč

V ceně kurzu je zahrnuto:
–          letecká doprava Praha (CZE) – Barnaul (RUS) a zpět,
–          uhrazení víz pro pobyt v Rusku,
–          doprava v místě Expedice,
–          přítomnost lékaře po celou dobu projektu,
–          nezbytné ubytování.

Cena nezahrnuje:
–          pojištění
–          zimní vybavení
–          jídlo na celou dobu obou částí projektu

Stornopoplatky

Účastník přihlášením na kurz bere na vědomí, že se jedná o kurz výběrový. Z důvodů fyzické i psychické zátěže a vystavením se extrémním podmínkám si pořadatel ponechává právo vybrat účastníky, kteří se kurzu zúčastní. Účast na kurzu bude účastníkovi definitivně potvrzena až poté, co absolvuje Prolog. V případě, že účastník na Prologu nebude vybrán, nebo sám odstoupí, bude mu vráceno 80% účastnického poplatku, zbylých 20% představuje náklady na účast na Prologu a nemůže být tedy vráceno zpátky.

Stornopoplatky z celkové výše účastnického poplatku: 

– do 8.12.2019 včetně – 20% ze zaplacené ceny
– od 9.12.2019 do 30.12.2019 včetně – 60% ze zaplacené ceny
– od 31.12.2019 včetně – 100% ze zaplacené ceny.

Pro stanovení výše stornopoplatku je rozhodující datum doručení žádosti.

Neúčast ze zdravotních důvodů není nijak speciálně zohledněna. Je považována za standardní neúčast dle podmínek výše.

 

 

 

Tým ŽGP2020

Letošním ročníkem vás budou provázet:

Mirek Hanuš

(*1969)

Motto: „Vstávej brzy ráno, tvrdě pracuj a najdi zlato“.

Narodil jsem se v Zábřehu na Moravě. Oblíbeným sportem pro mě byl a je běh na lyžích. S jedinečnými společníky a kolegy ve společnosti Mikenopa, se staráme o hotely v 50 zemích  Evropy, Středním Východě, Asii a Africe. Mám tři děti, Báju (19), Matěje (17) a Štěpánku (14) se kterými zažíváme mnohá dobrodružství a dobrodružné výpravy. V současné době bydlím střídavě v Praze a Pusté Kamenici, kde společně se svoji partnerkou Janou žijeme. 

Gotický pes je životní styl. Cesta. Mám vždy velkou pokoru před každým ročníkem. Motivuje mě to se připravovat na těch 16 dní putování. Abych vše zvládl. Pokaždé je to jiné. Koho láká „výška gotických katedrál a hloubka gotických studní“ je vítán. Trocha usebrání v dnešním světě prospěje každému. I mě samotnému. A když máte skvělý tým, účastníci budou ještě lepší. Těším se na Vás.

Jana Vašendová

(*1986)

Narodila jsem se v Beskydech, ve Frenštátě pod Radhoštěm. Do PŠL jsem vstoupila jako účastnice kurzu Život je gotickej pes v roce 2011. Od té doby jezdím skoro furt. Část, mého srdce patří Skandinávii. Studovala jsem ve Švédsku, několik let jsem žila na Islandu a pravidelně se tam vracím. Asi i pro to mám tak ráda zimu. Nezáleží na tom, jestli pěšky, na sněžnicích nebo na lyžích, u ohně nebo v chatě. Zaručeně vždycky v dobré společnosti a tento ročník i v přítomnosti polární záře. Zima tě mimo jiné nechá nahlédnout do sebe, poznáš stejně naladěné lidi, zjistíš, jak málo věcí potřebuješ a že spaní na sněhu si lze užít! Přidej se k nám a společně pojďme projít Královskou cestu. Těším se!

Karel Zadrobílek

(*1973)

Motto: „L’humilité du cœur n’exige point que tu t’humilies mais que tu t’ouvres”  („Pokora srdce nežádá, aby ses pokořoval, ale aby ses otevřel.”)  Antoine de Saint-Exupéry (Citadelle)

Narodil jsem se v Hradci Králové, kde stále působím. V dětství mi učarovala elektronika, abych se nakonec stal lékařem s kladným vztahem k technice všeho druhu. Příroda mi nebyla navzdory tomu úplně cizí, běhal jsem dlouhé roky orientační běh. Pracuji jako vedoucí lékař dětské neurochirurgie v Hradci Králové, létám jako lékař Letecké záchranné služby. Technické koníčky mi přerostly přes hlavu, takže jsem i pilot vrtulníku, potápím se, mám nahrávací studio, natáčím s drony, vyvíjím elektroniku pro medicínu. Svět kurzů, zážitkové pedagogiky a Prázdninovky mi byl zcela neznámý, než jsem se setkal s bratry Hanušovými a jako lékař / kameraman jsem se účastnil kurzu ŽGP 2003-4. Od té doby se zimních kurzů účastním a čistím si hlavu / rozšiřuji obzory. Dokonce vím, co je rekreologie:) Mojí oblíbenou zemí, kromě té naší, je Francie, kam vyrážím jak to jen jde, nejraději na motorce. Mám 2 děti Adélku (22), Filipa (16). Těším se na klid přírody, křupající sníh pod nohama a vychutnávání si prostého bytí.

Kateřina Smolanová

(*1989)

Motto: "Slovo nejde, neexistuje!"

Přicházím do tohoto zimního dobrodružství z Frenštátu z Beskyd. Vystudovala jsem Fakultu tělesné kultury v Olomouci a nyní pracuji jako pedagog volného času. Vyrostla jsem v oddíle a léto bez 15denního tábora v lese si nedokážu představit. Mou cestu v PŠL odstartoval na mořském kajaku kurz Vlny a hvězdy v roce 2018. Tady jsem poznala krásu minimalismu. V zimě 2020 jsem pak poprvé spala na sněhu a rovnou na Sibiři. Nepředstavitelné zážitky, síla skupiny, inspirace, sebepoznání a touha zjistit více je to, proč vstupuji do výpravy na Altaj i podruhé a to stále s velkým respektem a odhodláním. Těším se na společné rozhovory u večerního ohně za zvuku kytar.

Marek Uhlíř

(*1979)

Vyrostl jsem v Praze jako městské dítě, neměl jsem rád tělocvik ani sport, zima mě demoralizovala a běžky nebavily; zato jsem vystudoval mnoho více či méně užitečných škol a přečetl stovky knih, většinu z nich vleže. Na střední kolena jsem se před pár lety nechal vyhecovat a začal plavat a běhat, nejdřív s utrpením, pak pro radost. Altaj 2018 pro mě byl krásný i otřesný zážitek zároveň, po kterém jsem se zařekl, že nic takového už nikdy nepodniknu. Ale neuběhl ani rok, a já jsem byl na zimním Altaji znovu.

Můj vklad do našeho společného dobrodružství bude zprostředkovat vám právě tuhle zkušenost. Čekají nás společné dny a noci, které budou těžké – a zároveň elementárně jednoduché. Nechci tady psát, jaký dar jsem si do života z tajgy odvezl – pojďte si to poslechnout k ohni!

Jana Haková

(*1976)

S velkou pokorou a zároveň velkým nadšením poletím počtvrté do zimní Altaje. Krása panenské altajské přírody, její hloubka a surovost, je něco, na co se nedá zapomenout. Jsem máma tří dětí, mám vzdělávací firmu, jsem spoluzakladatelka ženského spolku Mokoša a vedu projekt Výchova ke ctnostem. Studovala jsem Dramatickou výchovu na DIFA JAMU v Brně a divadlo mi zůstalo koníčkem. Bydlím v neprůjezdné vesnici na Vysočině, kde můžu nasadit běžky přímo před domem. V Prázdninovce dělám různé kurzy už 20 let a pořád mě to baví.

Zajímá tě to?
Chceš vědět více?

Sleduj nás také zde:

Máš dotazy?

Vaše dotazy rádi zodpovíme na emailové adrese

jana.vasendova@psl.cz

 

“Ti lidé se dovedou na sněhu vyžít a nesou si plně pochopené chvíle života domů jako světlo, jež je bude hřát ve dnech, kdy srdce chudne a hrdlo vysychá prachem z vyjetých kolejí všedních dnů.” (Horčička, 1932)

Hledáte další dobrodružství?

Expedice Outward Bound

Dobrodružství na vodě, v horách, v lese. Putování za hranice komfortu, za svým rozvojem. Překonávání překážek, hledání smyslu, leadership, životní rovnováha i ochrana přírody. Opravdová divočina a opravdové přátelství. Jeď na expedici. Vydej se dál.

Více na webu Outward Bound Czech republic

30

Chcete vědět všechno jako první?
Odebírejte náš newsletter.
E-mailová adresa není ve správném formátu. Zadali jste již přihlášený e-mail. Něco se pokazilo. Zkuste to znovu.