Věk
18+
Termín
Více
8. 7. 2022 – 13. 7. 2022
Místo
Chata Jelenka, Jeseníky
Cena
Více
14 200 Kč
ZaHRAda
Přihlásit se

ZaHRAda

aneb ČLOVĚČINA NENÍ DŘINA

Zážitkově metodický kurz, který Vás vytrhne z vašeho běžného života a vrátí vás zpátky rozesmáté a odhodlané rozvíjet v dětech vnitřní kvality osobnosti – ctnosti.

Nabízíme jedenáct let zkušeností s realizací zážitkových programů pro malé děti zaměřených na rozvoj ctností. Kurz je akreditovaný v systému DVPP.

Učit se být dobrým člověkem začíná už ve školce.

Zveme vás na originální letní školu pro průvodce dětí ve věku 4–10 let. Chceme vám předat naše zkušenosti s výchovou ke ctnostem. Budeme se spolu procházet zahradou, ve které rostou rostliny jako odvaha, vytrvalost, silná vůle, důvěra, sebeláska, starostlivost, pracovitost a další. Více o projektu https://vychovakectnostem.cz/

Věříme, že změna české společnosti k lepšímu je přímo závislá na kvalitě osobností dalších generací. Přinášíme vám výchovný koncept, který v dětech probouzí a rozvíjí vnitřní kvality osobnosti, které jim umožní projít životem odvážně, aktivně, zodpovědně a spokojeně. Ovlivní klima třídy či dětské skupiny k lepšímu a vede děti k větší samostatnosti a uvědomělosti ve všech oblastech života.

Karty ctností

Ve spolupráci s ilustrátorkou Zdenkou Morávkovou Řezbovou jsme připravili krásnou metodickou pomůcku. Vybrali jsme pro vás 34 ctností, popsali, co která znamená a na zadní stranu karty vymysleli ke každé otázky pro děti a návrhy témat pro průvodce.

Každý účastník kurzu od nás dostane svůj vlastní set karet jako dárek.

Bližší informace o kartách ctností najdete na www.vychovakectnostem.cz

O kurzu podrobně

Za deset let jsme vyzkoušeli různé programové podoby – letní kurzy, tábory, víkendovky, navazující programy ve školce a rodinné zážitkové akce. Máme nasbíráno a rádi předáme dál.

Naše cesta začala osobní potřebou hledat odpovědi na otázky:

K čemu chci své dítě vychovat?

Co je vlastně důležité pro život?

S jakými kvalitami osobnosti zvládne mé dítě jakoukoli situaci v životě?

 

O čem kurz bude

Čeká vás šest plus dva intenzivních dní našlapaných zajímavým programem od rána do noci. Ukážeme vám, jak na rozvoj ctností. Všechno si vyzkoušíte sami na sobě. Naučíte se nové hry a ochutnáte originální programy. Vezmete do ruky štětec, lano, kámen a mnoho dalšího. Nejspíš potkáte indiána a smrtku. Kurz je sebezkušenostní a zážitků bude opravdu hodně :-)

Co konkrétního vám kurz dá

  • nový způsob pedagogického uvažování orientovaného na ctnosti, který není invazivní a obohatí jakýkoli pedagogický přístup
  • obrovskou inspiraci ve formě her, aktivit a pomůcek

Všechno můžete hned po kurzu vyzkoušet při práci se svými dětmi.

Několik dalších přínosů kurzu

Inspirace od kolegů a dalších lidí, nové informace a dovednosti o ctnostech, zážitky, vzájemné sdílení zkušeností a motivace, sebepoznání, radost, nadšení a možnost dobít baterky, nápady na aktivity, způsob uvažování směrem k výchově ke ctnostem… a také odpočinek a pár dní v příjemné atmosféře.

Jaká je náročnost

Kurz není nijak fyzicky náročný. Jde nám o předání zkušeností a rozvojových prožitků a ne o to vás zničit. Chceme vás vrátit zdravé a bohatší o nové dovednosti, poznatky a motivaci k vlastní tvorbě. A možná i nová přátelství, ale to už je na Vás.

ZaHRAdu pro vás připravují...

MgA. Jana "Žanda" Haková

Jsem hlavně maminka. Věřím, že děti rozumí podstatě věcí lépe než dospělí, protože nezapínají komplikátory a vidí svět jednoduše. Taky jsem metodik. Umím to, co se při výchově děje, pěkně a srozumitrně popsat a předat dál.

Jsem absolventkou magisterského studia divadla a výchovy na DIFA JAMU v Brně. Pět let jsem působila ve stejném ateliéru jako odborná asistentka a vyučovala metodiku a didaktiku dramatické výchovy, sociální komunikaci, divadelní projekty a metodiku herecké výchovy dětí.

Od roku 2001 působím v Prázdninové škole Lipnice. Vedle autorských kurzů určených pro širokou veřejnost lektoruji vzdělávací kurzy pro pedagogy, otevřené metodické kurzy a kurzy interního vzdělávání. Jsem spoluautorkou Instruktorského slabikáře (2021) vydaného ve spolupráci s Gradou.

Vedla jsem dlouhé roky dětské divadelní soubory, pořádala příměstské tábory pro děti předškolního a školního věku, chodím po horách v létě i v zimě, ráda vařím a šiju. Mám tři děti a ctnosti jsou u nás doma živým nástrojem výchovy k slušnému člověku. Takže vím, že to funguje :)

Bc. Martina Štolbová

Mým přáním bylo stát se učitelkou v mateřské škole. Splnilo se. Povedlo se mi to trochu povýšit a jsem ředitelkou malé dvoutřídní mateřské školy na severu Čech. Nikdy mě moc nebavilo jít tradiční cestou a velmi často hledám, jak se dají věci dělat jinak. První, na co jsem záhy ve své praxi přišla, je, že vychovávat děti, znamená vychovávat především sama sebe.  Je to urputná cesta sebevzdělávání.

Měla jsem to štěstí a narazila jsem při svém hledání na zážitkovou pedagogiku, kterou jsem okusila na vlastní kůži. Tento pedagogický směr mě velmi oslovil a já ho chtěla přenést i do své práce. Naskytla se příležitost a já mohla absolvovat metodický kurz „Školky přes hranice“ pořádaný PŠL, který mi pomohl převrátit mé tradiční pohledy a myšlení při práci s dětmi. Díky tomu jsem nastoupila cestu ke ctnostem prostřednictvím zážitkové pedagogiky i u nás ve školce. Takto pracovat mě baví a otvírá to zas nové cesty k dětským duším. Po třech letech aplikace cítím, že to funguje. Mám velmi pozitivní zpětnou vazbu od rodičů, která umocňuje platnost naší cesty.

Jsem tedy jednou z Vás a mám velkou radost, že mohu být nápomocna pootevřít Vám další dveře na vaší profesní cestě.

Bc. Jakub Šneidr

Jsem hrdý občan města Holešov. Jsem vystudovaný středoškolský učitel v oboru základy společenských věd a tělocvik a vystudoval jsem sociální pedagogiku. Jsem lektor na volné noze, vedoucí turistického oddílu, organizátor, zastupitel, šéf komise pro neziskový sektor, místopředseda Krajské rady dětí a mládeže Zlínského kraje, instruktor Prázdninové školy Lipnice, instruktor a člen Rady spolku Skřítek… ale hlavně chrlič, vizionář, idealista a milovník všech stvořených krás… vděčný a převážně spokojený…

V roce 2008 jsem se setkal se zážitkovou pedagogikou na kurzu PŠL a od té doby se jí snažím prolínat do všeho, co dělám. V PŠL také vedu různé typy kurzů pro různé cílové skupiny. Mojí srdeční záležitostí je však kurz PLŽ – pro rodiče a děti v předškolním věku. Líbí se mi být s dětmi, protože mě to nabíjí a líbí se mi dopřát dospělým čas na sebe, protože s dětmi na to občas nezbývá sil…

Podařilo se mi naplnit své plány a založit vlastní školku, kterou jsem postavit na principech respektující výchovy a výchovy ke ctnostem…

Bc. Kateřina Smolanová

Přicházím z Frenštátu pod Radhoštěm, z Beskyd, kde jsme vyrostla. Velkou inspirací mi bylo studium učitelství tělocviku a geografie na FTK v Olomouci. Mou životní láskou je oddíl, který jsme založili v roce 2004 a dodnes naplňuje můj volný a nyní i pracovní čas. Tábory byly nedílnou součástí mého života už od dětství - takové ty 15 denní, bez elektřiny, ve stanech a veškerý čas trávený v přírodě. Později jsem každé léto trávila v pozici vedoucí, až můj koníček vyrostl v zaměstnání a od roku 2014 jsem pedagogem volného času na plný úvazek. Mám zálibu v týmových sportech, po 9 letech ve volejbalovém týmu jsem našla své místo ve florbale.

Jsem improvizátor a příjemce výzev. K Prázdninové škole Lipnice jsem se poprvé dostala jako účastník kurzu „Okamžik“ roku 2016, po dvou letech pak vstoupila do kurzu „Vlny a hvězdy“ a na mořském kajaku zažila dobrodružství kolem pobřeží Sardinie, kde jsem okusila kouzlo minimalismu. Díky tomuto kurzu jsem se stala součástí PŠL a krůček po krůčku objevuji její možnosti. Ke kurzu ZaHRAda jsem se připojila v létě 2018 při jejím druhém ročníku.

Miluju hudbu. Je nedílnou součástí mého života. Mám ráda společnost pohodových lidí, rozhovory a týmové zážitky. Baví mě inspirovat se navzájem. Vzhůru do dalších akcí!

Mgr. Jakub Vaněk

Jsem rád, když dělám věci, které dávají smysl. Výchova ke ctnostem je určitě jednou z nich.

Vystudoval jsem sociologii, konkrétně obor vizuální antropologie. Fascinuje mě vše vizuální od fotografie po film.

V současné době pracuji v ekocentru Huslík, zde pomáhám dětem porozumět přírodě a vytvořit si k ní vztah.

Na Huslíku lektoruji ekologické programy a vedu příměstské tábory. Jsem milovník přírody obzvláště starých sadů a zahrad. Od dětství miluju Vysočinu, část mé rodiny odtud pochází. Právě na Vysočinu jezdím jako vedoucí na dětský letní tábor. Mám rád nové výzvy a tak od roku 2018 působím jako učitel na základní škole, kde učím přírodopis a mediální výchovu.

 

V listopadu 2017 jsem se seznámil se zážitkovou pedagogikou v podání Prázdninové školy Lipnice a od roku 2018 v ní působím.

Kamil Gavenda

Jmenuji se Kamil. Jsem vesmírný pilot. Svou životní cestu jsem odstartoval na rudé planetě Ostrava. Navštívil jsem spoustu planet, galaxií a zemí. Na některých jsem byl prezidentem, na jiných prodavačem, dřevorubcem, pracovníkem v azylovém domě nebo ředitelem. Bezmála dvacet let jsem žil na planetě, kde se vše řídilo v rytmu latinskoamerických tanců. Tam jsem měl možnost jako tanečník a učitel, šířit lásku k tanci mezi bruntálskou omladinu. Vysloužil jsem si od místního lidu vyznamenání v podobě ocenění, „Trenér roku“ a následně za „kulturní počin desetiletí“.

Poté jsem si odletěl vyvětrat hlavu do Skotské mlhoviny, kde jsem se stal hrdým třídičem mušlí. Srdce mě však táhlo zpět na mou rodnou zem, a tak jsem se rozhodl přistát a vybudovat základnu v malebné vesnici Razová. Zde jsem se stal šťastným tátou, milujícím manželem, vedoucím nízkoprahového zařízení pro děti a mládež OPEN HOUSE, autorem několika preventivních programů realizovaných formou zážitkové pedagogiky a neutuchajícím učitelem a nositelem výuky, výchovy ke ctnostem.

Účastí na kurzu ZaHRAda, jsem dostal klíč od brány, která mi umožnila přizvat na můj vesmírný koráb, děti, mládež a pedagogy. Nyní přepravuji posádky již ze 40 základních a středních škol. Věřím, že se nám úspěšně podařilo zapracovat metodu výchovy ke ctnostem tak, aby se stala účinným a živým záchranným nástrojem pro řešení tam, kde je ho potřeba, a to formou zážitků na výletech do dalekých galaxií.      

Motto: „V nekonečném vesmíru možností, nepřestávám hledat hranice kreativity, fantazie a nových poznání.“   

Cena

Celková cena kurzu je 14 200 Kč.

Kurz je akreditovaný MŠMT v systému DVPP pod č. j.  MSMT- 792/2020-2-138, a proto je ve smyslu § 57 odst. 1 písm. d) zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty osvobozený od DPH.

Podrobnosti k ceně

Cena se skládá z nákladů na program a poplatku za ubytování a stravu na letní části kurzu.

Dopravu si účastníci hradí sami. Cena nezahrnuje ubytování a stravu na podzimní části, která bude probíhat seminární formou (místo bude upřesněno na kurzu).

Při platbě ze Slovenska není započítán poplatek za bankovní převod.

Akreditace a dotace

Kurz je akreditovaný v systému DVPP pod č. j.  MSMT- 792/2020-2-138 v rozsahu 67h a je na něj možné uplatnit tzv. šablonovou dotaci.

Fakturace

Pro vystavení faktury kontaktujte Zdenku Holubcovou: zdenka.holubcova@psl.cz.

Termín a místo

Letní část

šest nabitých dní o letních prázdninách včetně ubytování a plné penze.

  • Od pátku 8. 7. 2022
  • Do středy 13. 7. 2022

V Jeseníkách na chatě Jelenka nedaleko Branné

https://www.chata-jelenka.cz/pokoje.php

Říjnový víkend

Navazující metodický víkend. Denní seminář bez ubytování a stravy.

  • Od pátku 7. 10. 2022 od 18 hod.
  • Do neděle 9. 10. 2022 do 13 hod.

Místo setkání bude upřesněno.

Podpora

 

Shrnutí

Termín Místo
8.7.2022 – 13.7.2022
Hlavní letní část
Chata Jelenka, Jeseníky
7.10.2022 – 9.10.2022
Navazující metodický víkend
bude upřesněno

Kontakt

Další kurzy (18)

18. 10. 2022 – 18. 10. 2022
Zpětná vazba jako nástroj seberozvoje

Naučte se využívat sílu zpětné vazby.

24. 10. 2022 – 26. 10. 2022
HERNÍ VÍKEND II

sehrávky osvědčených i zbrusu nových prázdninovkových programů

31. 3. 2023 – 16. 4. 2023
Život je gotickej pes 2023

„Jistým bodem počínaje, není již návratu. Toho bodu je třeba dosáhnout.“ Franz Kafka | 18+ let

11. 11. 2022 – 13. 11. 2022
LIDÉ_TÝMY_PROJEKTY

Zážitková pedagogika při rozvoji měkkých dovedností

4. 11. 2022 – 6. 11. 2022
5. 2. 2023 – 11. 2. 2023
Krajinou snů

Krajina snů je v naší mysli. A současně kolem nás.

11. 10. 2022 – 11. 10. 2022
Zpětná vazba jako nástroj učení

Naučte se využívat sílu zpětné vazby při vzdělávání a učení (se).

18. 10. 2022 – 18. 10. 2022
Zpětná vazba jako nástroj seberozvoje

Naučte se využívat sílu zpětné vazby.

18. 10. 2022 – 19. 10. 2022
Kritické myšlení zážitkem

Naučte se využívat kritické myšlení v pedagogické praxi.

2. 12. 2022 – 4. 12. 2022
RITUÁL

jako specifický programový prostředek

11. 11. 2022 – 19. 11. 2022
Cesta hrdiny

Kurz pro pracovníky s mládeží | 18+ let

21. 9. 2022 – 16. 12. 2022
CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK Metod zážitkové pedagogiky

ABSOLVUJTE NÁŠ CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK A POSTAVTE SVÉ KURZY NA PROŽITKU!

23. 9. 2022 – 2. 10. 2022
Hraničáři – ve stínech lesa

postavy tajemné. Důvěra, odvaha, přátelství vzájemné. | rodič a dítě 9-14 let

21. 10. 2022 – 30. 10. 2022
Hraničáři

Ve stínech lesa postavy tajemné. Důvěra, odvaha, přátelství vzájemné. | rodič a dítě 9-14 let ochránci Araluenu

8. 7. 2022 – 13. 7. 2022
7. 10. 2022 – 9. 10. 2022
ZaHRAda

Originální letní škola pro průvodce dětí ve věku 4–10 let. | 18+ let

7. 10. 2022 – 19. 2. 2023
CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK Metód zážitkovej pedagogiky

ABSOLVUJTE NÁŠ CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK A POSTAVTE SVÉ KURZY NA PROŽITKU! Zájemci o výcvik na Slovensku pište na: lucia.obenau@psl.cz

Pro pedagogy

Posílíme podporu a respekt mezi pedagogy, naučíme je nové dovednosti.

Pro třídu

Umíme podpořit pozitivní klima, dobré vztahy a rozvoj dovedností žáků.

Pro neziskovku

Tým se skrze zážitek lépe pozná a natrénuje dovednosti jako jsou zpětná vazba nebo efektivní komunikace.

Hledáte další dobrodružství?

Expedice Outward Bound

Dobrodružství na vodě, v horách, v lese. Putování za hranice komfortu, za svým rozvojem. Překonávání překážek, hledání smyslu, leadership, životní rovnováha i ochrana přírody. Opravdová divočina a opravdové přátelství. Jeď na expedici. Vydej se dál.

Více na webu Outward Bound Czech republic

30

Chcete vědět všechno jako první?
Odebírejte náš newsletter.
E-mailová adresa není ve správném formátu. Zadali jste již přihlášený e-mail. Něco se pokazilo. Zkuste to znovu.