Věk
16–19
Termín
Více
23. 7. 2021 – 31. 7. 2021
Místo
ČR
Cena
Více
od 7 900 Kč
WifiCS
Přihlásit se

O čem WifiCS je?

5.ročník československého kurzu pro středoškoláky, který pořádáme ve spolupráci se slovenskou organizací Plusko. Kurz je především:
 • o 9 dnech v létě plných výzev, překvapení, sebepoznání, adrenalinu, zábavy, seberozvoje
 • a o 3 dnech na podzim s novými přáteli z kurzu naplněných smíchem, sdílením, pohybem a radostí
 

#SEBEROZVOJ 

Dostaneš prostor zamyslet se nad sebou, ale i nad společností. V čem jsi dobrý, na co se hodíš? Jak se vnímáš? A jak tě vnímají ostatní? Co se ti nelíbí na fungování společnosti? A co s tím můžeš udělat ty sám?

#LIDI

Je před tebou 12 dní ve skupině 25ti tvých vrstevníků z Čech a Slovenska. Zjistíš, že ne všichni můžou vidět věci stejně a v různých úhlech pohledu možná najdeš inspiraci. Společně nás spojí silné zážitky, při kterých zažiješ, že síla kolektivu není jenom fráze.

#NAPLNO

Na kurzu tě čekají dny nabité intenzivními zážitky, při kterých si možná sáhneš až na svoje dno a zjistíš, kdy máš opravdu dost. A přitom se můžeš těšit na kopec smíchu, zábavy a nedostatek spánku. Tady se jede na doraz.

#OUTDOOR

Usínání s kytarou u ohně, ranní vstávání s paprsky slunce. Divoká romantika, ale i těžká dřina. 9 a 3 dny na outdoorové lokalitě v srdci přírody ti ukáže, že k životu nám někdy stačí o hodně méně.

Bereme už jen náhradníky. Jet můžeš ale i na jiné kurzy.

Co od WifiCSe čekat?

Váháš? Tady je 5+1 důvod, proč na kurz jet.

 • 1

  Našlápnutý a různorodý program.

  Venku i vevnitř. S ostatními i sám se sebou. Jednou náročný, jindy zase pohodový. Čekej zábavu, běhání do padnutí, klídek pod hvězdami, otázky na tělo, bahno až za ušima, pádlování na vodě, plavání v lomu, blbnutí uprostřed louky, poznání nových lidí a rozhodně větší poznání sám sebe.

 • 2

  Dobré jídlo i postel.

  Máme své ozkoušené kuchařské hvězdy. Takže čekej nejen, že tvůj mlsný jazyk dostane k obědu plný talíř, ale i svačiny. Slibujeme také spaní na svém lůžku. Nicméně je možné, že budou dny, kdy se ti o obojím bude zdát jen někde pod nočním nebem.

 • 3

  Budeš off-line.

  Jet na WifiCS je skvělá možnost nebýt on-line a vypnout mobil, nechat messenger na 9+3 dny neotevřený. Pokud budeš chtít. Program tě zabaví jinak. Čekej spíš přírodu než civilizaci.

 • 4

  Budeš tam se skupinou kluků a holek, kteří chtějí rozvíjet sami sebe.

  Zájem o náš kurz převyšuje maximální kapacitu. Proto již přijímáme pouze účastníky na pozici náhradníků. Pokud máš zájem, vyplň přihlášku a přihlas se. V případě, že by někdo z přihlášených nemohl dorazit, ozveme se ti jako prvnímu.

  Pokud chceš mít jistotu, že letos zažiješ kurz, přihlas se na FOKUS, RIVER ADVENTURE, LIFE EXPERIENCE nebo TRANSITION.

 • 5

  Bude to (trochu) náročné. Tak akorát!

  Ty to ale rozhodně zvládneš! Každá aktivita je dobrovolná a účast je vždy závislá na tvém vlastním rozhodnutí. Zároveň platí, že čím víc do toho dáš, tím víc získáš. Tak co, chceš si trochu hrábnout?

 • 6

  Ale bacha. Magii neovládáme.

  Zní to možná, že když pojedeš na kurz, tak že se vrátíš jako někdo “lepší”. Možná jo. A nebo taky ne. Tak jako neexistuje elixír, po jehož vypití budeš mít schopnosti jako Witcher, tenhle kurz s tebou taky nemusí udělat změnu žádnou. Může ti jen něco o tobě ukázat, může tě něco naučit. Co a kolik si z toho vezmeš, to je už jen na tobě.

Kdy a kde to bude?

Podívej se na termíny a místo, kde WifiCS proběhne.

Termín Místo
23.7.2021 – 31.7.2021
9 dní v létě
okolí Telče, ČR
29.10.2021 – 31.10.2021
3 dny na podzim
Bílé Karpaty, SR

Jak se přihlásit?

Je to snazší než si zařídit slevovou kartičku na vlak ;)

 • 1

  Vyplň přihlášku. Zabere ti to tři, čtyři minuty.

 • 2

  Po odeslání přihlášky ti na e-mail přijde podrobnější dotazník. V něm nám řekneš o své motivaci jet nebo tvých očekáváních od kurzu. Součástí je i malý quest, který budeš mít za úkol splnit. Na ten se těš!

 • 3

  Nad od tebe vyplněným dotazníkem a questem si sedneme s WifiCS týmem a potvrdíme ti, že tě mezi účastníky fakt berem.

 • 4

  Spolu s gratulacemi o přijetí ti pošleme i platební údaje. Po zaplacení zálohy za kurz s tebou již stoprocentně počítáme a své místo na kurzu pak máš jisté.

 • 5

  Do kdy ti dáme vědět, že jedeš?

  • Bereme tě jako náhradníka! Ostatní byli rychlejší s vyplněním přihlášky. Pokud ale hodně chceš, vyplň přihlášku i tak a třeba se pro tebe místo na kurzu uvolní. Jeden nikdy neví. Ozveme se ti.

  Chceš letos zažít léto jinak? Zažij léto s Prázdninovkou a přihlas se třeba na kurz FOKUS. Tam pro tebe ještě mají volné místo a kurz tě bude bavit!

Kolik to stojí?

Podobně jako Xbox. Ze zážitků z WifiCSe ale rozhodně budeš žít déle :-).

Cena kurzu je v rozmezí 7.900Kč – 9.900Kč (dle tvojí volby) a je rozdělena do dvou částí. Informace k platbě dostaneš po přihlášení na kurz.

S částkou 7.900Kč jsme kurz schopni zrealizovat tak, aby nám pokryla minimální náklady, ale každá stovka navíc bude investována do programových vychytávek.

Chceš nebo můžeš zaplatit víc?

Jestli chceš nebo můžeš (například ti vyšla dobrá brigáda, již pracuješ nebo ti ho platí rodiče), pošli i víc v rozmezí 7900Kč - 9900Kč. Každou stovku, pětistovku nebo tisíce investujeme zpátky do jídla, rekvizit, atmosféry při hrách nebo překvapení. Jestli ti to tedy situace dovoluje a chceš, neboj se přihodit pár korun navíc. Vrátí se ti to. Není to ale rozhodně žádná povinnost, která by z tebe dělala váženějšího účastníka.

Co je v ceně kurzu?

13 dní kurzu - 9 dní v létě a 3 dny na podzim, ubytování (případně programové neubytování) v Čechách a na Slovensku, plnohodnotná strava (s ohledem na dietetické potřeby) a kuchaři, kteří o naše žaludky budou pečovat, úrazové pojištění, zapůjčení a doprava potřebného materiálu pro kurz, zajištěná bezpečnost programu dle pravidel PŠL a Outward Bound, vyšperkovaný program, který tě bude nejen bavit a spoustu programového překvapení.

V ceně není doprava na obě části kurzu a zpět. Hlavní část proběhne v okolí Telče v ČR, podzimní víkend pak v Bílých Karpatech na hranicích ČR a SR.

My instruktoři program připravujeme zcela dobrovolnicky – protože nás to prostě baví. Nejen kurz samotný, ale i jeho tvorba a příprava, stejně jako výzvy, díky kterým se sami učíme. A to je nám velikou odměnou!

Je na tebe cena kurzu moc?

Můžeš se obrátit na Lipnický stipendijní fond (LSF), kde lze požádat o finanční příspěvek nebo bezúročnou půjčku. Pokud si kurz právě nemůžeš z jakýchkoliv důvodů dovolit, vyplň prosím tento formulář.

Jsi ze Slovenska? I organizace Plusko ti nabízí možnost zažádat o stipendium. Jejich formulář najdeš tady.

Storno podmínky

Někdy se ozve nepřízeň osudu a i na akci, kam fakt chceš, nakonec jet nemůžeš. Ber tak na vědomí, že v případě odhlášení z kurzu již po zaplacení účastnického poplatku (tedy když s tebou již napevno počítáme) jsou stanoveny následující výše storno poplatků:

 • odhlášení do 1. 6. 2021 (včetně) – 20 % z ceny kurzu,
 • odhlášení do 30. 6. 2021 (včetně) – 30 % z ceny kurzu,
 • odhlášení do 14. 7. 2021 (včetně) – 50 % z ceny kurzu,
 • odhlášení po 14. 7. 2021 – 100 % z ceny kurzu.

Platí, že za cenu kurzu se považuje tebou zaplacená cena kurzu (tedy případně z ceny z uhrazené zálohy). Pro stanovení výše stornopoplatku je rozhodující datum doručení oznámení o neúčasti. Neúčast ze zdravotních důvodů není nijak speciálně zohledněna. Je považována za standardní neúčast dle podmínek výše.

TIP: Je možné se nechat pojistit pro případ zrušení účastni na základě onemocnění. V dnešní covid době doporučujeme zvážit.

Zrušení kurzu z naší strany nebo z důvodu vyšší moci (např. Covid-19 restrikce)

V případě, že by byl kurz zrušený z naší strany nebo z důvodu vyšší moci (opatření proti šíření Covid-19), rozhodně budeme vracet CELOU uhrazenou částku. Storno podmínky uvedené výše se vztahují jen na případ, kdy účast na kurzu rušíš ty (včetně svých osobních či zdravotních důvodů).

Co na kurz říkají bývalí účastníci?

“Neopakovateľné, úprimné a obrovské Ďakujem za otvorenie očí a obrovský skok dopredu, za taký krátky čas.” Ondro

“Kurz mi ukázal a otevřel nové možnosti a cesty, ukázal jiné hodnoty a dal plno zkušeností. Ale hlavně mě s těmito možnostmi dokázal naučit pracovat a využít je.” Jirka

“Z kurzu som sa vrátila s novou dávkou odvahy, odhodlania, motivácie a radosti.” Baška

Kdo to chystá?

Koukni na náš tým, který pro tebe kurz tvoří a připravuje.

Anežka Dvořáková

Považuji se za nezdolnou optimistku, která stojí nohama na zemi a miluje život! Aktuálně se v pracovní sekci pohybuji na volné noze, vymýšlím a lektoruji projekty letní i zimní, které jsou zaměřené především na pracovníky s mládeží a na mládež v oblasti neformálního vzdělávání (ANEV, z.s., Buď svá, z.s., CEDU). Během víkendu mě můžete potkat s koněm a psi na výletě, s batohem na zádech v horách, s knížkou na louce nebo s kytarou nad akordy pro stálé začátečníky. A především ve skupině veselých lidí. Do Prázdninovky jsem naskočila v roce 2014 a spolupracuji na projektech pro mladé a pro rodiče s dětmi. A proč? Nabíjí mě to a hodně mě to baví!

Klára Šindelková

Jsem holka s foťákem, snílek a labužník. Mám ráda pohodu i pořádnou akci. Bahno i květiny. Radost i slzy.  Fascinuje mě neustálé objevování sebe i světa, naopak mě dokážou pořádně rozčílit věci, které mi nedávají smysl. Vlastním dodávku, kterou neřídím a to zase nedává smysl druhým lidem. Ráda tvořím, tancují a miluji skupinový stav FLOW. To je jeden z důvodů proč připravuji kurz WifiCS. K zážitkové pedagogice jsem se poprvé dostala v prváku na vysoké a v Prázdninovce jsem od roku 2013. Zde jsem primárně pomáhala na přípravě a realizaci posledních dvou ročníků Instruktorských kurzů, ale mám za sebou i řadu kurzů pro dospělé a středoškoláky. Ráda tvořím inspirativní a vzdělávací videa v oblasti rozvoje kompetencí a zážitkové pedagogiky. Pracuji jako manažerka pod Národním pedagogickým institutem na projektu propojováním formálního a neformálního vzdělávání.

Josef Marada

Jsem optimistický realista, co rád sportuje, má kolem sebe kupu lidí, s kterými může sdílet a rád se pustím do kdekteré výzvy. Ať už je to výstup na šestitisícovku či sestoupení do svého nitra. Baví mě nové myšlenky a technologie, které mají potenciál změnit svět a nebaví mě lidé, co nevěří, že každý problém se dá vyřešit. Jsem člen velké rodiny, skaut, kouč, potápěč, cestovatel, lektor, milovník dobrého jídla, přírody a zapálený objevovatel světa kolem nás. Rozumím si se světem financí (které jsem vystudoval), ale daleko raději pracuji s lidmi. Můj oblíbený citát je „Ať už si myslíš, že to dokážeš, nebo si myslíš, že to nedokážeš, v obou případech máš pravdu“.

Lada Řezáčová

Jsem studentka dějin umění v Brně. Pocházím ze severu Čech, z kopců, které mi po delším pobytu ve městě dost chybí. Radost mi dělá obcházet kostely, muzea a galerie, chodit do divadel a na koncerty, pít pivo a jíst dobré jídlo s kamarády, stejně jako být pryč z civilizace, chodit po kopcích, užívat si výhledy, mít čistou hlavu a nic moc nepotřebovat. Poslední dobou se taky dost se učím na přípravě různých zážitkových akcí jako třeba WifiCS a to mě taky baví. Zkoumám, přemýšlím a hledám, co všechno se v životě dá dělat, snažím se neutíkat před výzvami, rozvíjet se a taky si to všechno užívat. Od té doby, co jsem před 5 lety absolvovala WifiCS je můj život ve spoustě ohledech barevnější a radostnější, věřím, že to tak bude i pro tebe! Pojď do toho!

Honza Hřídel

Do Prázdninovky jsem vstoupil v roce 2012 díky kurzu Život je gotickej pes. Stál jsem u zrodu kurzu WifiCS a spolupracoval jsem na třech ročnících (2013, 2014, 2016). V roce 2015 jsem v PŠL absolvoval Instruktorský kurz. Jako lektor jsem působil v organizaci Jules a Jim, kde jsem připravoval kurzy prevence rizikového chování nebo adaptační kurzy pro školy. Mojí hlavní pracovní náplní je už přes deset let pozice redaktora zpravodajského webu České televize. Na ČT24 se zaměřuji na domácí a kulturní zpravodajství. V poslední době si ale především hraji se svou malou dcerou, protože jsem na půl roku vystřídal svou pracovitou ženu na rodičovské dovolené. Kromě toho se snažím číst. Vedle filosofie a etiky, které studuji, mě zajímá psychologie, teologie, politika i ekologie.

Zuzka Pustaiová

Jsem holka z hor, které miluju, stejně jako sníh, zmrzlinu a tulipány. Těším se na spánek i na další ráno, brečím smíchy, vymýšlím absurdity, nahlas zpívám, padám na běžkách, potím se na horách a nedám dopustit na svoji krosnu. Rozloučila jsem se se školou a od září jsem ve školce, teď už jako učitelka. Do Prázdninovky jsem přišla jako Challenger v roce 2018 a šla do různorodých kurzů. A vždycky s myšlenkou výzvy, tak jako do WifiCS, a jsem za to nesmírně vděčná!

Šimon Grimmich

Jsem učitel meditace, překladatel a také ještě stále student doktorského studia religionistiky. Vystudoval jsem filosofii, žil jsem pár let v Německu a nebýt korony, strávil bych tento půlrok v Indii. Místo toho teď žiju v chatě v lesích, topím v kamnech, čtu si, píšu a překládám. Na kurzech mi dělá radost připravovat programy pracující s pohybem a tancem, tvorbou nebo setkáním s uměleckým dílem, a nebo právě s meditací, zaměřené na plné prožívání přítomného okamžiku. Zdá se mi, že právě v něm lze nejlépe poznávat to, kým doopravdy jsme a jakou cestou se chceme v životě vydat.

Máš nějakou otázku?

Potřebuješ nějakou informaci, na kterou nenacházíš odpověď? Napiš naší Zuzce a jasně, tykej jí ;).

Buď v kurzu a sleduj nás na sítích

LÍBÍ SE VÁM, CO DĚLÁME?

Podpořte nás

Podpořit nás je jednodušší, než si myslíte. Mluvte o nás. Doporučte naši práci. Dejte nám lajk a sdílejte naše příspěvky na sociálních sítích. Pokud nás chcete podpořit finančně, materiálně nebo odbornou znalostí, napište nám.

30

Chcete vědět všechno jako první?
Odebírejte náš newsletter.
E-mailová adresa není ve správném formátu. Zadali jste již přihlášený e-mail. Něco se pokazilo. Zkuste to znovu.