Věk
30+
Termín
12. 8. 2022 – 21. 8. 2022
Místo
Lipnice nad Sázavou
Cena
Více
od 8 990 Kč
Tady a teď
Přihlásit se

“Máte svobodu být sami sebou,

těmi, jimiž jste tady a teď,

a nic vám v tom nemůže zabránit.”

                                                                                                                      (Richard Bach)

To pravé místo je TADY. Ten pravý čas je TEĎ.

Tak nečekej a žij přítomným okamžikem:

  • bez zátěže z minulosti

  • bez obav z budoucnosti

  • bez omezení rolemi, ve kterých v životě jsi

  • bez pocitu provinění, že žiješ tady a teď

  • bez čekání na něco, co třeba nikdy nenastane

Co můžeš na kurzu zažít?

Tady a Teď je klasický prázdninovkový kurz se vším všudy. Zažiješ devět nezapomenutelných dnů u zatopeného lomu, opustíš svoji komfortní zónu, překonáš i překvapíš sám sebe, objevíš netušené, budeš dělat věci, které jsi nikdy předtím nedělal. Pocítíš chladnou vodu i spalující žár, dotkneš se bahna i hvězdného nebe, unavíš se i načerpáš energii. Poznáš neopakovatelnou atmosféru legendárního střediska u Lipnice nad Sázavou.

Tady a Teď je kurz pro dospělé, kteří už za sebou mají část života a s tím spojené role a zkušenosti. Je to kurz pro ty, kteří se nebojí něco zažít, sdílet své životní příběhy a inspirovat se od ostatních.

Tady a Teď ti dá možnost

  • zastavit se
  • uvědomit si, co chceš a co máš rád
  • přijímat věci tak, jak přicházejí
  • prožívat emoce a dělat věci bez ohledu na to, co si o tom myslí okolí
  • prožít přítomný okamžik

Pojďme žít naplno (ať už to znamená cokoli). Ta správná chvíle sama od sebe možná nikdy nepřijde, je třeba si ji vytvořit.

Není na co čekat. Život je to, co žijeme právě teď.

Cena kurzu je v rozmezí od 8 990 do 11 990 Kč. Záleží na tobě, kolik chceš nebo můžeš zaplatit. Vyšší částka zaplacená za kurz nám umožní realizovat během programu více nápadů. Kurz připravujeme dobrovolnicky bez nároku na honorář, poplatek slouží jen na pokrytí nákladů.

Kurz se bude moci uskutečnit pouze v souladu s aktuální pandemickou situací a z toho vyplývajícího usnesení vlády. Pokud bychom byli nuceni kurz zrušit, vrátíme 100% účastnického poplatku.

Kdo to chystá?

Seznam se s námi :)

Ondřej Valsa

Původní profesí ajťák se celý život zabývám jadernými elektrárnami a jejich informačními systémy. Po čtyřiceti letech života strávených v různě velkých městech jsem se přestěhoval do malé vesnice u rakouských hranic, kde máme slepice, psy a kočky a přes léto taky ovce a husy. Před pár roky jsem začal včelařit, a tak se k tomu ještě starám o jedenáct včelstev, odměnou je nám vlastní med a dobrý pocit života v přírodě a s přírodou.

Rád cestuji, leč poté, co jsme s mojí ženou objeli skoro celý svět, musím konstatovat, že nejkrásněji na světě v červenci a srpnu je v Česku, zvláště pak u nás doma na zahradě.

Tady a teď – to je pro mne schopnost se zastavit a uvědomit si, že to co právě žijeme, může být to nejlepší, co nám život dává. Žijme naplno, o zítřku předem nikdo nic neví.

Na kurz Tady a teď se těším – vykročíme ze svých denních ulit, pobydeme společně. Těším se na lipnické středisko, na jeho atmosféru. S Prázdninovkou žiji od jejího úplného začátku a tak očekávám od kurzu Tady a teď zase dávku emocí, únavy, řešitelných problémů a vůbec všeho, co k intenzivně prožitému týdnu patří.

 

Zdeněk Beneš

Snílek, fantasta, přítomný občas spíše v minulosti či vzdálené budoucnosti, soudě podle uštěpačných poznámek mojí milované pevně v přítomnosti existující ženy. Od raného mládí jsem věřil zejména tomu, že nejlepším způsobem, jak předpovídat budoucnost, je vytvářet ji. Vystudoval jsem fyziku, nejprve v domovině, posléze ve Spokojených státech, kde jsem poté i na jednu dekádu zakotvil a pomáhal firmě IBM vyrábět stále menší a menší a rychlejší počítací mašinky. Oženil se s dívkou, která tyhle mašinky potom používá při počítání lidí pro OSN, a posledních deset let předávám vše, co jsem se naučil, nastupujícím generacím postgraduálních studentů na federální polytechnice ve Švýcarském Lausanne, kteří tu budoucnost, kterou jsme si my kdysi vysnili, zítra uskuteční.

Jezdíme se ženou hodně po světě, za prací, i na dovolenou, kterou v posledních letech trávíme převážně pozorováním a fotografováním divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí. Zatímco svět pro lidi je bezesporu stále se zlepšujícím místem k žití, našim čtyřnohým a okřídleným souputníkům mnohde zvoní hrana. Tady a teď máme leckde pravděpodobně poslední příležitost se s nimi ještě potkat.

Na jedno místo se ale vracím pravidelně a neustále po celých třicet let své rozlétané existence - na kursy Prázdninové školy Lipnice. Vracím se sem vytvářet nové hry a programy, zkoušet, experimentovat, sdílet a fotografovat. Aby mohl člověk vytvořit zajímavou fotografii, musí být přítomen na místě a ve chvíli, kde a kdy se něco zajímavého odehrává. Fotografování je ultimitní "Tady a Teď" hobby, vyžadující intenzivní bytí v přítomném okamžiku a plné soustředění se v něm. A protože kursy PŠL jsou právě takovým místem, kde intenzita zajímavých okamžiků a četnost jejich výskytu významně převyšuje každodenní standard, vracím se sem i já.

Jitka Blažková

20 let vedu lidi a organizuji kurzy ve své jazykové škole. Zajímá mě vzdělávání, metodika a zážitková pedagogika. 18 let jsem jezdila na vodácký tábor, z toho 8 let jsem měla oddíl a podílela se na přípravách programu. Ráda cestuji s batohem mimo vyšlapané trasy a sportuji – lyže, běžky, voda, kolo, volejbal a nově freediving.

Jsem virtuózka hry na hřeben s 30letou praxí. Umělecky jsem překonala i období temna, které pro náš obor představovalo ukončení výroby skládaného toaletního papíru.

Preferuji stan a horské chalupy před výletními resorty, mokrou trojku - brzy se dozvíte, co to je :) - před plesovými šaty, nebojím se v noci v lese, a když se dobře bavím, vydržím dlouho nespat.

Ožívám na „táborech“ a kurzech, baví mě jezdit někam sama za sebe, sdílet příběhy ostatních, testovat limity, jako pan Werich se někdy „krásně bát“ a hodně se smát… A že už z toho asi nevyrostu. Tenhle zážitek chci dát i vám.

Tady a teď mám značně neopeřené, moc času trávím v tom co bylo a co bude. Vnímám ho spíš jako kaleidoskop situací, obrazů, silných pocitů, kdy si uvědomím, že nechci, aby skončily a snažím se je uchovat. Loni jsme si je na kurzu „zavírali do konzerv“ a těším se, že v tom budeme pokračovat.

 

Zuzka Zahradníková

, Tady a Teď

Říkají o mně, že jsem napůl Španělka. Na gymplu jsem se španělštinou setkala poprvé a od té doby ke mně neodmyslitelně patří. Ve Španělsku jsem rok studovala a málem jsem se tam i vdala. Pracuji pro španělskou firmu v Praze, u které jsem se naučila, jak to funguje ve stavebnictví a že získat stavební povolení v Praze je téměř nadlidský výkon a tento proces vysvětlit v Madridu, ještě větší.

Celý život jsem prožila v Praze na sídlišti, posledních pár let však žiji v Českém Brodě. S Prahou mě ale nadále spojuje práce, pohodlný vlak, kultura, divadlo, kavárny. Jsem nadšená cestovatelka, jen už to není s báglem, ale místo báglu s sebou beru celou rodinu. Zjistila jsme, že nejhezčí dovolené jsou v horách, kde si nejlíp odpočinu, stačí se projít rozkvetlou loukou, vylézt na kopec a kochat se a kochat. 

Každý si má to svoje Tady a Teď uvědomit a prožít. Vyzkoušela jsem si, jak to funguje na mně. Tady a Teď 2018 byl pro mě nezapomenutelný kurz, který mi hodně změnil život. Poznala jsem lidi, se kterými se nadále vídám a neodmyslitelně do mého života patří. 

V roce 2018 jsem byla v roli účastníka, v roce 2019, 2020 už jako člen týmu a teď v roce 2022 zase mám tu možnost být v týmu (na “druhé straně”, přesto s Vámi) připravená Vám naslouchat, prožívat vše s Vámi a podporovat Vás na Vaší cestě k překonání sám sebe. Sama plná vzpomínek, zážitků a emocí z kurzů, které mi pomohly můj život posunout do nejdůležitějšího prostoru – Tady a Teď.

Barbora Látalová

Bývala  jsem učitelka na volné noze aneb holka, která se potuluje Evropou a dělá to, co ji kde zaujme. Většinou jsem bavila či vzdělávala lidi kolem sebe, ať už jako animátorka, performerka Divadla Fyziky, nebo instruktorka lyžování, lektorka škol v přírodě, adaptačních kurzů a školních výletů. Poté jsem se usadila v Olomouci a živila se jako učitelka v mateřské škole.

            I přes svůj dlouhodobý kočovný způsob život jsem zcela rodinný typ. Ráda trávím víkendy s celou rodinou a kamarády u nás na chatě. Dost často se realizuji prostřednictvím nejrůznějších výtvarných a kreativních činností. Stále a neřízeně sbírám a schraňuji všechny materiály, krámy a harampádí, "které by se v budoucnu mohly hodit". Baví mě sportovat, hlavně lyžovat, jezdit na inlinech, plavat a tančit.

 

            Když jsem chtěla být TADY A TEĎ, sjížděla jsem brzy ráno čerstvě upravené alpské sjezdovky. V létě se vydávala s batohem do přírody. Toulala se krajinou českých a moravských luhů a hájů, šla, kam chtěla a kdy chtěla. Nejkrásnější pro mě bylo sedět u ohně, koukat do plamenů, večer usínat pod hvězdami a ráno ze spacáku pozorovat vycházející slunce.

            Poslední rok si užívám "odpočinku" na mateřské dovolené a s mrnětem jsem TADY A TEĎ téměř neustále... ;-)

Jiří Němeček

 

Moje dcera má na nástěnce u pracovního stolu připíchnutý text:

 

„Everyone you meet

is fighting a battle

you know nothing about.

Be kind. Always.“

 

To se mi hodně líbí a takový se snažím být.

Miluji svoji ženu, dcery, psa Bondyho, jízdu na kole, meditaci v chůzi, červené víno, četbu knížek, plechové vláčky, práci rukama, makové buchty, západ slunce, a i východ, když se mi to poštěstí.

Ve svých sedmnácti jsem svět u lipnického lomu objevil poprvé, a tak nějak mi tehdy ukázal, jak si poradit se životem. Napodruhé, po 36 letech, byl pro mě znovu inspirující. A protože co se stane dvakrát, stane se i potřetí, vrátil jsem se k lomu i předloni. Letos nejspíš přestanu své návraty počítat, protože mě baví být Tady a prožívat okamžiky Teď.

 

Ingrid Němečková

Být tady a teď je pro mě fakt výzva. Mám neklidnou mysl, která se neustále věnuje několika věcem najednou (i když vědci vyzkoumali, že to není možné). Čtu spousty knih, chodím pěšky a poslouchám hudbu, věnuji se meditacím a taneční improvizaci, učím se francouzsky, cvičím jógu, zpívám ve sboru, chodím do práce (kde se starám o lidi a o jejich vzdělávání), vařím teplé večeře - a jen těžko se smiřuji s tím, že víc se mi toho do života nevejde. Mám ráda spolupráci a synergie, vážím si dobrých vztahů a mám nesmírné štěstí na lidi, které v životě potkávám. Výcvik v NLP mě před lety přivedl k pozorování vlastních myšlenek, pocitů, nálad, vnitřních programů a hranic; cesta do vlastního nitra je pro mě od té doby stejně velké dobrodružství, jako třeba cesta kolem světa. Věřím, že náš společný týden v lipnickém lomu dodá těmhle dobrodružstvím další rozměr. Těším se už teď 😊

Richard Janošík

Jsem hledač opuštěných chat na krásných místech. Ty chaty pak kupuji, rekonstruuji, bořím a opět stavím nové. Některé pronajímám, některé přeprodávám, na některé jezdím sám a na jiné se svou rodinou či přáteli. Jsem milovník chat, a tak mi nevadí, že právě teď jsem majitelem jen jediné a u těch ostatních jsem pouze dočasný samozvaný správce. Rád totiž plánuji, přemýšlím a sním a na "své" chaty si klidně počkám.

Nejsem jen chatař, ale také otec 3 dcer, vystudovaný ekolog a tělocvikář, dlouholetý skaut, běžec, hasič z povolání, vesničan, hráč deskovek, koupelnový zpěvák, laciný vtipálek a kromě dalšího i bývalý účastník kurzu Tady a Teď 2019. 

Tehdy a Tam odstartovalo sérii změn v mém životě, a stalo se tak výrazným milníkem. 

Tady a Teď prožívám jako příležitost a výzvu.

 A co přinese Tam a Potom, na to jsem upřímně zvědavý. 

Těším se na vás.

Veronika Hoférková

Mám ráda vůni dne i noci, okamžiků, vzpomínek i přání. Nic z toho však není skutečné a přesto… Jedinou skutečně žitou realitou je právě tento okamžik…žít tady a teď, kdo z nás mistrem jest?

 Nadechni,

Vydechni

VSTUP

Chvíle,

okamžik

RADOST

SRDCE

SLZO

BLÍZKOST

JSEM

TADY

TEĎ!

PŘIPRAVEN/A…

Kontakt

Máte-li jakékoli otázky

Další kurzy (26)

11. 10. 2022 – 11. 10. 2022
Zpětná vazba jako nástroj učení

Naučte se využívat sílu zpětné vazby při vzdělávání a učení (se).

11. 10. 2022 – 11. 10. 2022
Zpětná vazba jako nástroj učení

Naučte se využívat sílu zpětné vazby při vzdělávání a učení (se).

18. 10. 2022 – 18. 10. 2022
Zpětná vazba jako nástroj seberozvoje

Naučte se využívat sílu zpětné vazby.

18. 10. 2022 – 19. 10. 2022
Kritické myšlení zážitkem

Naučte se využívat kritické myšlení v pedagogické praxi.

24. 10. 2022 – 26. 10. 2022
HERNÍ VÍKEND

sehrávky osvědčených i zbrusu nových prázdninovkových programů

2. 12. 2022 – 4. 12. 2022
RITUÁL

jako specifický programový prostředek

16. 9. 2022 – 18. 9. 2022
Řízení psychického rizika

Zásady první psychické pomoci na zážitkových kurzech pro neprofesionály

11. 11. 2022 – 19. 11. 2022
Cesta hrdiny

Kurz pro pracovníky s mládeží | 18+ let

16. 9. 2022 – 23. 9. 2022
Poloniny

Divoká příroda a hvězdy, reálné výzvy, putování, příběhy, inspirace. | 19–26 let

River Adventure

Překonej divočinu na řece, na souši.. Překonej sebe | od 15 let

21. 9. 2022 – 16. 12. 2022
CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK Metod zážitkové pedagogiky

ABSOLVUJTE NÁŠ CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK A POSTAVTE SVÉ KURZY NA PROŽITKU!

16. 9. 2022 – 11. 12. 2022
CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK Metod zážitkové pedagogiky

ABSOLVUJTE NÁŠ CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK A POSTAVTE SVÉ KURZY NA PROŽITKU!

18. 8. 2022 – 28. 8. 2022
Quo Vadis

Kurz pro muže, kteří na sobě chtějí pracovat. Věk 25+

23. 9. 2022 – 2. 10. 2022
Hraničáři – ve stínech lesa

postavy tajemné. Důvěra, odvaha, přátelství vzájemné. | rodič a dítě 9-14 let

21. 10. 2022 – 30. 10. 2022
Hraničáři

Ve stínech lesa postavy tajemné. Důvěra, odvaha, přátelství vzájemné. | rodič a dítě 9-14 let ochránci Araluenu

28. 7. 2022 – 6. 8. 2022
Fokus

Na co zaměříme svou pozornost se stává realitou. #jakájetatvoje | 16-19 let

8. 7. 2022 – 13. 7. 2022
7. 10. 2022 – 9. 10. 2022
ZaHRAda

Originální letní škola pro průvodce dětí ve věku 4–10 let. | 18+ let

12. 8. 2022 – 21. 8. 2022
Tady a teď

To pravé místo je TADY. Ten pravý čas je TEĎ. Tak nečekej a žij! | 30+ let

15. 7. 2022 – 24. 7. 2022
8. 9. 2022 – 11. 9. 2022
Transition

"Začátek cesty k vědomému Mužství." | 16–21 let

5. 8. 2022 – 14. 8. 2022
Prométheův oheň

Kurz o svobodě a odvaze odpoutat se od toho, co nás svazuje. | 25+ let

1. 7. 2022 – 10. 7. 2022
Challenger

Staň se svým vlastním vyzyvatelem. Staň se Challengerem. | 18 až 26 let

Life Path

Putování krajinou, při kterém bude čas přemýšlet, jak žiješ a žít chceš | 25+ let

7. 10. 2022 – 19. 2. 2023
CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK Metód zážitkovej pedagogiky

ABSOLVUJTE NÁŠ CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK A POSTAVTE SVÉ KURZY NA PROŽITKU! Zájemci o výcvik na Slovensku pište na: lucia.obenau@psl.cz

Pro pedagogy

Posílíme podporu a respekt mezi pedagogy, naučíme je nové dovednosti.

Pro třídu

Umíme podpořit pozitivní klima, dobré vztahy a rozvoj dovedností žáků.

Pro neziskovku

Tým se skrze zážitek lépe pozná a natrénuje dovednosti jako jsou zpětná vazba nebo efektivní komunikace.

Hledáte další dobrodružství?

Expedice Outward Bound

Dobrodružství na vodě, v horách, v lese. Putování za hranice komfortu, za svým rozvojem. Překonávání překážek, hledání smyslu, leadership, životní rovnováha i ochrana přírody. Opravdová divočina a opravdové přátelství. Jeď na expedici. Vydej se dál.

Více na webu Outward Bound Czech republic

30

Chcete vědět všechno jako první?
Odebírejte náš newsletter.
E-mailová adresa není ve správném formátu. Zadali jste již přihlášený e-mail. Něco se pokazilo. Zkuste to znovu.