Věk
15–99
Termín
6. 8. 2022 – 12. 8. 2022
Místo
Řeka Ploučnice a okolí
Cena
Více
od 5 625 Kč
River Adventure
Přihlásit se

Hledáš program na léto?

Co třeba opět vyjet na dovolenou s rodiči? Či vylehávat na gauči s noťasem?
Nebo chceš konečně něco jiného? Vlastního, podle sebe a co tě nakopne do života?

Co třeba raději někam vyjet s partou podobně naladěných lidí, kteří se taky v životě nechtějí jen flákat? Do české divočiny na řeku, kde se budeš muset postarat o sebe i dalších 11 lidí? Na výpravu, která ti umí dát do života víc, než mnohým celá střední či vysoká?

Jestli nechceš jen další dovolenou, která se nebude lišit od těch předchozích, ale raději vyjedeš na expedici, kde kormidlování lodi bude to nejmenší, co se naučíš, čti dál.

O čem River Adventure je?

Sedm dní na řece i v divočině kolem ní. Dobrodružství a výzvy ve dne i v noci. Vedení sebe sama i ostatních. Bytí v přírodě i bití se s přírodou. Odpovědnost za vlastní rozhodnutí. Outdoorová expedice, která však není jen o sportu, ale má i prostor pro osobní rozvoj. Protože příroda, spolupráce ve skupině nebo překonávání překážek tě dokážou naučit věci, které využiješ v celém svém životě.

Termín Místo
6.8.2022 – 12.8.2022
15 - 19 let
Řeka Ploučnice a okolí
17.9.2022 – 23.9.2022
26+
Řeka Ploučnice a okolí

Co čekat?

Tady je 4+1 věcí, co čekat a proč to bude lepší než na Vltavě.

 • 1

  Budeme sami v divočině

  Oproti Vltavě, kde se lodě nad jezem řadí do fronty, tady potkáme snad jen pár lidí. A když, vyhneme se jim. Kempům či hospodám taky. Bude jen nás pár na 7 kánoích, zurčící voda, zpívající ptáci a hvězdy nad tiše praskajícím ohněm. Celá, vodáky hodně opomíjená Ploučnice bude jen naše. A naše bude i zodpovědnost, že se o sebe postaráme.

 • 2

  Nebude to jen o nekonečném pádlování

  Že sjiždění řek bývá nekonečné nudné a zábava je jen občasný jez? Jo, my víme. Tady čekej větší adrenalin. Meandry, kličkování mezi kameny nebo čas od času spadený strom v řece. Taky budeme vyrážet do okolí. Program v bývalém vojenském prostoru, dvoudenní výšlap, noční akce i krátké putování o samotě.

 • 3

  Nikdo tě za ruku nepovede

  Náš instruktor sice bude dbát na bezpečí (fyzické, psychické i sociální) a radit, rozhodně ale nečekej, že povede celou expedici od začátku do konce. Bude dávat prostor pro rozvoj každého z vás, i proto se vůdcem výpravy pod jeho dohledem na část plavby staneš právě ty. Můžeš být dobrý leader? Chceš jím být? Tady, oproti životu, můžeš všechno vyzkoušet nanečisto.

 • 4

  Budeš se učit, hodně

  Nejen jak ovládat loď. Tady se naučíš a zjistíš o sobě víc. U ohně i na lodi se budeme ohlížet za tím, co se dělo. Čekej otázky pro své vlastní úvahy. Od ostatních budeš dostávat zpětnou vazbu na své fungování ve skupině i ke svým schopnostem. Zjistíš, co jsou tvé silné stránky, které rozvíjet, i slabiny, na kterých zamakat. Budeme prostě hledat, kde se každý z nás může zlepšit.

 • 5

  Kolik do toho dáš, tolik toho dostaneš

  Máme na mysli, že jak moc tě tahle expedice posune, to záleží hlavně na tobě. Nabízet možnosti a učit tě bude, to rozhodně. Co a kolik si z toho nicméně vezmeš, to je již jen tvoje odpovědnost. Každopádně 96 % našich účastníků řeklo, že expedice měla na jejich život pozitivní efekt. To je dost, ne?

Byl to pro mě asi nejsilnější, nejlepší a nejúžasnější týden mého života. Týden, kdy jsem se propadla na fyzické dno, ale pak jsem našla cestu ven a udělalo mě to o dost silnější (osobnostně). Bylo to náročné, ale o tom to je. A za to chci moc poděkovat.

- Anežka, účastnice z roku 2020

Nevíš, jestli fakt chceš jet?

Jednoduchá odpověď, co všichni slýcháme: „To nejlepší se děje mimo tvou vyhřátou, komfortní zónu. Stačí zatnout zuby, vyšlápnout z ní a zjistíš, že tam venku je tolik hustýho!“
Zatnout zuby musela i tahle holka ve videu naší sesterské organizace Outward Bound Canada. Expedice máme podobné, jen lezení na River Adventure nečekej.

Kolik to stojí?

Cena je pohyblivá od 10 499,- v závislosti na termínu přihlášení a na tvém věku.
Pro kurz 15-19 let je aktuálně možné využít 50% slevu.

Hodilo by se ti stipendium (sleva?)

Jestli ti tvá aktuální situace nedovoluje zaplatit plnou cenu, pak je zde pro tebe Lipnický stipendijní fond. Ten založili bývalí i současní instruktoři a skrz něj poskytují finanční stipendia (až 4 000 Kč pro jednoho) nebo bezúročné zápůjčky (třeba i na celou částku, co pak postupně splácíš) či i kombinace obojího těm, co si účast nemohou momentálně z jakýchkoliv důvodů dovolit. Dělají to, protože chtějí a vidí v tom smysl, žádný háček v tom není.

Jak požádat o příspěvek? Po odeslání přihlášky vyplň tento dotazník. Tam mimo jiné uveď, o co a kolik žádáš a proč. Zpátky se z naší kanceláře ozve Kristýna a řekne, co a jak.
A ze zkušenosti: mnoho lidí se žádat ostýchá, ač není proč. Neboj se toho tedy využít a připoj se tak k těm desítkám zájemců každý rok.

Co je v ceně expedice?

Sedm dní expedice na lodi i na souši, kánoe s pádly i záchrannými vestami, uzavíratelné barely na věci, zkušený instruktor zážitkové pedagogiky a zároveň certifikovaný vodácky i zdravotnicky, jídlo, úrazové pojištěnívýzvy plánované i nečekané, vedený i volný program nejen rozvojového charakteru nebo vybavená lékárna. V neposlední řadě pak i možnost dát si do životopisu, že máš absolvovanou expedici Outward Bound (hlavně v zahraničí na to hledí). Dopravu na expedici a zpět si každý hradí sám zvlášť.

Nižší cena expedice pro dříve přihlášené

Pro River Adventure 15-19 let

 • 10 499 Kč při přihlášení do 26.6. 2022 včetně,
 • 11 250 Kč při přihlášení od 26.6. 2022.
 • 5 625 Kč pokud jsou tvé finanční možnosti omezené (aktuálně tři zvýhodněná místa díky významným dárcům - napiš na ob_kancelar@psl.cz, pokud si nemůžeš dovolit zaplatit plnou cenu a pojeď s námi za 50%)

Pro River Adventure  26+

 • 14 999 Kč při přihlášení do 7.8. 2022 včetně,
 • 15 750 Kč při přihlášení do 27.8. 2022 včetně,
 • 16 500 Kč při přihlášení od 28.8. 2022.

Přihlásit se dřív se tedy vyplatí. I proto, že míst je omezený počet. A kdo dřív pošle přihlášku, ten jede.

Kdy mám kurz zaplatit?

po vyplnění přihlášky, kdy ti do sedmi dní pošleme platební údaje a další informace.

Storno podmínky

Storno podmínky

 

Někdy se ozve nepřízeň osudu a i na akci, kam fakt chceš, nakonec jet nemůžeš. Ber tak na vědomí, že v případě odhlášení se z expedice již po zaplacení účastnického poplatku (tedy když s tebou již napevno počítáme) jsou stanoveny následující stornopoplatky:

 • do 5ti týdnů před expedicí 10 % z poplatku za expedici
 • 5 týdnů až 8 dní před expedicí (včetně) 30 % z poplatku za expedici
 • týden před expedicí včetně 100 % poplatku za expedici

Pro stanovení výše je rozhodující datum doručení oznámení o neúčasti. Neúčast ze zdravotních důvodů nebo karanténa není dále nijak speciálně zohledněna a je považována za standardní neúčast dle podmínek výše. Je však možné za sebe najít  náhradníka, který místo převezme, a finanční vyrovnání si vyřešit mezi sebou.

Zároveň je možné sjednat si pojištění storna u některé z pojišťoven. Doporučujeme se o podmínkách informovat ještě před zaplacením účastnického poplatku – pojišťovny někdy požadují uzavření pojištění do několika dní od zaplacení nebo mají jiné požadavky, které není možné zpětně splnit.

Pokud bychom museli expedici rušit z důvodu koronavirových opatření či jiných nečekaných událostí my, vrátíme Ti částku za expedici v plné výši zpět, případně sníženou o již absolvovanou část expedice.

Podívej se na stránku expedice na webu Outward Bound!

30

Chcete vědět všechno jako první?
Odebírejte náš newsletter.
E-mailová adresa není ve správném formátu. Zadali jste již přihlášený e-mail. Něco se pokazilo. Zkuste to znovu.