Věk
25–99
Termín
18. 8. 2022 – 28. 8. 2022
Místo
Severní Čechy
Cena
Více
15 000 Kč
Quo Vadis
Přihlásit se

Jsme kurz pro muže, kteří na sobě chtějí pracovat

Kurz je riskantním zážitkem a graduje od začátku do konce. 

Probíhá v otevřenosti, podpoře a bezpečí.

Zasahuje ruce i nohy, srdce, hlavu i duši.

Je epicky a produkčně náročný, pestrý s bohatou dramaturgií.

Program probíhá v krajině Severních Čech na netypických místech.

Kulisy i aktivity se dynamicky mění.

 

Kdo jsme?

Propracovaný projekt trvající druhou dekádu. 

Tým čtyř lektorů s celkovou praxí 98 :) let  práce s dospělými lidmi. 

Společenství více než 250 absolventů.

 

Co zažijete?

Kombinaci programů provázaných pestrou dramaturgií.

Společenství třiceti chlapů.

Otevřenost i klauzuru.

Práci s mužskými archetypy: Bojovník, Milovník, Král a Mudrc.

Práci s vaším osobním příběhem.

Sdílení ve skupinách, ve dvojicích i samotu.

Intenzivní pohyb i mlčení v klidu.

Soustředění na sebe i příběhy druhých mužů.

Putování o samotě i ve společenství.

Rituál s indiánskou saunou a přípravou Hangi.

Řemeslnou dílnu i zpěv.

Práci s imaginací i přípravu blízké budoucnosti.

Starobylá místa i moderní přístupy.

 

Pokroč s námi na cestě k mužské zralosti!

 

Historie

Na vývoji kurzu pracujeme od roku 2009, kdy jsme uskutečnili první 4 denní kurz. Od té doby kurz připravujeme každoročně. Za dobu od vzniku jsme prošli několika formáty, ročními obdobími, místy konání a délkami kurzů.

Tvář i cíle stále přetváříme dle našich nejlepších znalostí. Za roky existence tohoto počinu se v týmu vystřídalo několik lektorů, kteří ze sebe dávají to nejlepší, na co za svůj život došli.

Studujeme literaturu, diskutujeme s dalšími muži a testujeme na sobě. Naším cílem je, aby zážitek byl osobní, opravdový a s dopadem do reálného života.

 

Tým

Vladimír Halada
Richard Machan
Josef Šebesta
Pavel Kučera
Tadeáš Jindra

Vladimír Halada (Vlha) (60 let)

grafik, terapeut, Quo Vadis

Dříve jsem věřil v to, že do cíle vedou zkratky, které jsou dostupné těm, kdo v ně věří a naučí se s nimi zacházet. Po narození postiženého syna a jiných událostech, které mně můj už delší život přinesl vidím vůli a nárok na štěstí o dost realističtěji, i když kus magického myšlení si nechávám pro snění. Dneska víc věřím postupným krokům, trpělivosti a vytrvalosti na cestě ke změně. Na cestě k představě, kterou si o sobě chovám dávám přednost pozorování, všímavosti k detailům provázenou urputnou snahou v nich neuvíznout. Obdobně jako se posouvají moje představy o prostředcích a nástrojích vývoje, tak se posouvají i moje profese. Nejdříve grafik, pak terapeut a dneska více truhlář, údržbář na rodinném statku na Kokořísku. Po více než 30 let jsem věrný Prázdninové Škole Lipnice, kde jsem vytvořil či spoluvytvořil pěknou řádku kurzů, programů a her, které dodnes žijí. Vždy mně zajímala výzva dělat kurz pro ještě neprobádanou cílovou skupinu nebo na téma, které není obvyklé. Jsem autorem adaptačních kurzů pro nastupující středoškoláky, kurzů Déja Vu pro starší generaci, obnovil jsem tradici tvořivých kurzů Bottega a řadu let jsem experimentoval s propojením outdoorového programu a terapie na kurzech DoNitraZeMě. Posledním tvůrčím počinem jsou kurzy pro muže, protože začalo být jasné, že o muže se musí postarat muži. Druhou dekádu je s různými týmy vyvíjím. Jsem podruhé ženatý a mám sedm dětí. Rád mizím v lese a v moři.

Richard Machan (55 let)

učitel psychologie, trenér, terapeut, Quo Vadis

Kdo jsi, čím se živíš, odkud pocházíš?
Jsem v podstatě průvodce životem i světem. Takže pracuji jako psychoterapeut, lektor pro manažerské kurzy, vyučuji psychologii a dělám průvodce po Praze a Itálii. Pocházím z Olomouce a více let mě utvářel pobyt v Římě. Patnáct let jsem sloužil jako kněz a nyní jako otec rodiny v Praze v Podskalí na Výtoni. Za ženu mám divokou emotivní Řekyni a dvě děti – syna jsem již pochoval a o dceru se pokouším pečovat.

Jak ses dostal ke QuoVadis?
Mužskou tématikou se zabývám asi dvacet let a ke kurzu QV jsem byl před více lety přizván kamarádem a samotným tématem. Myslím, že za tu dobu jsme společně vytvořili dobrý kurz, který mne stále drží.

Proč pracuješ na QuoVadis, resp. proč tě zajímá téma mužů?
Delší dobu jsem žil v mužských kolektivech a komunitách a tak mne tato otázka hodně zajímala, přestože jsem psal svůj doktorát o ženství. Před dvaceti lety jsem se setkal s R. Rohrem, který dělá kurzy pro muže po celém světě a jeho přístup a pojetí mne uchvátilo. Začal jsem se tematikou mužství zabývat teoreticky i prakticky při práci s jednotlivými muži v terapii. Na kurzu QV pokaždé nacházím něco nového a smysluplného – zážitek a uvědomění si cesty muže.

Na co se od tebe můžeme těšit na QuoVadis?
Postupem času se ze mně stal na kurzu ten, kdo dává podněty k přemýšlení a k diskuzím. Pokouším se držet tematickou strukturu v níž se následně odehrávají silné zážitky a slzavé reflexe.

Co očekáváš od QuoVadis?
Očekávám, že přestaneme brát vážně sebe, ale vezmeme vážně svou odpovědnost, že budeme hraví i vážní, že bude lehkost bytí i vážnost rozhodnutí, že budeme se sebou samými a mezi sebou v upřímné i bolestné otevřenosti, že i já zase o něco více pochopím, co to je být mužem.

Josef Šebesta (47 let)

Lektor, kouč a průvodce rozvojem, Quo Vadis

Otevřenost autenticita, emoce a prožívání života tady a teď, mně asi definuje nejvíc. Programy, které vedu vychází z mé osobní zkušenosti a to co předávám testuju denně na sobě. Když pracuju s muži snažím se dostat k emocím a sdílení hlubokých příběhů. Zároveň dbám na to, abychom dodržovali hranice a respekt k druhým. Dostat do života smysl a prožívat naplnění a radost není samo sebou, je to dost práce, ale usiluji o to. V lektorské praxi mně formoval výcvik v Gestalt terapii a léta práce v Prázdninové škole Lipnice. Věřím že se rozvíjíme dobrodružstvím a zkušeností z přírody. Snažím se kultivovat mužskou agresivitu a sílu “pro” něco, ne “proti” něčemu. Čerpám z Výcviku Zvládání vzteku od Ligy otevřených mužů. Jsem kapitán plachetnice a moře je pro mě velkým zdrojem oživení a zároveň klidu. Jsem hrdý táta syna a toto téma promítám do kurzů řemesel pro táty a syny Otec, Syn a Nůž. Lektorská praxe 21 let. Pocházím ze Slovácka, kde mám pořád kořeny. Chlapi těším se na vás. 

Pavel Kučera (46 let)

Trenér a spolumajitel firmy https://www.teamtest.cz/, Quo Vadis

Životní fáze, přechodové rituály, přerod chlapce v muže, vztahy mezi rodičem a dítětem, mužské kruhy a Zralé mužství. To jsou témata, kterými žiji. Díky své otevřenosti a autenticitě, se mi daří tato témata otevírat jak s dospělými ve firmách, na kurzech, při koučování, tak s dětmi, učiteli nebo studenty na školách. Jako spolumajitel vzdělávací firmy, jsem přes deset let školil ve firmách, předtím pracoval s mladými lidmi a dětmi. Od roku 2000 jsem v Prázdninové škole Lipnice, kde tyto zkušenosti propojuji dohromady, v různých projektech, poslední roky v kurzu Transition, pro dospívající muže. Od roku 2013 jsem spojen s Quo Vadis. Nyní mě živí kurzy pro Otce a syny, Otce a dcery, Matky a syny, kde pracujeme na vztahu jeden na jednoho. Na většině těchto kurzů mi pomáhá můj syn. Mám ještě dceru, která je zaměřena umělecky. Jsem rozvedený, středočech a srdcem indián

Tadeáš Jindra

bývalý voják, lektor první pomoci, sportovec a řemeslník, Quo Vadis

Kdo jsi, čím se živíš, odkud pocházíš?
Jsem momentálně nezaměstnaný nadšenec vlastní volnosti. Do nedávna jsem sloužil v armádě, ale uvědomil jsem si, že chci být víc vlastním pánem. Víc přicházet na věci svým vlastním způsobem. Přehodnotil jsem systém, ve kterém jsem žil, a došlo mi že to dál dělat nemůžu, kvůli sobě a svému okolí. Pocházím z Prahy, vyrůstal jsem v Jižních Čechách a poslední tři roky jsem strávil na Moravě. Rád bych se živil řemeslem a dalšími zajímavými věcmi jako je střelba a lektorství, ale bůhví, kam mě osud zavede.

Jak ses dostal ke Quo Vadis?
Ke Quo Vadis jsem se dostal jako účastník a potom jsem se stal jeho součástí jako prvoelév. 

Proč pracuješ na Quo Vadis, resp. proč tě zajímá téma mužů?
Téma mužů mě zajímá především proto, že jsem taky muž a chci na sobě pracovat. Rád pomáhám ostatním a taky budu rád, když společně s týmem poskytnu prostor pro ostatní chlapy. Zajímám se o Quo Vadis i proto, že mám rád jeho atmosféru a energii, která v jeho průběhu proudí.

Na co se od tebe můžeme těšit na Quo Vadis?
Pokec, sport, dobrá nálada, vtípky a vojenské historky (pokud budete chtít).

Co očekáváš od Quo Vadis?
Přátelství, upřímnost, sdílení, příběhy.

Cena

Cena kurzu je 15 000 Kč

Cena zahrnuje, ubytování, stravu, přípravu a vedení programu týmem lektorů, speciální pomůcky a materiál.

Storno podmínky (tedy když účast zrušíte Vy)

V případě odhlášení se z kurzu, když s Vámi již napevno počítáme, jsou stanoveny následující výše storno poplatků:

  • odhlášení 31 dnů před začátkem kurzu (včetně) – 50 % z ceny kurzu.
  • odhlášení 14 dnů před začátkem kurzu (včetně) – 100 % z ceny kurzu.

Pro stanovení výše stornopoplatku je rozhodující datum doručení oznámení o neúčasti mailem na adresu josefxsebesta@gmail.com. Neúčast ze zdravotních důvodů není nijak speciálně zohledněna a je považována za standardní neúčast dle podmínek výše.

Možnost pojištění. Mnohé pojišťovny nabízí pojištění storna, které stojí řádově pár stovek. Doporučujeme se o tom informovat před zaplacením, po něm to již mnohdy nechtějí uzavřít.

Zároveň Vás chceme ujistit, že jestli by se kurz rušil z důvodu vyšší moci (a to například návazné karantény/zákazu shromažďování lidí/a podobně), budeme vracet celou částku zpět.

Kontakty

Ptejte se, rádi odpovíme na dotazy.

josefxsebesta@gmail.com

m. 777 69 59 07

Za tým Quo Vadis

Josef Šebesta

Hledáte další dobrodružství?

Expedice Outward Bound

Dobrodružství na vodě, v horách, v lese. Putování za hranice komfortu, za svým rozvojem. Překonávání překážek, hledání smyslu, leadership, životní rovnováha i ochrana přírody. Opravdová divočina a opravdové přátelství. Jeď na expedici. Vydej se dál.

Více na webu Outward Bound Czech republic

30

Chcete vědět všechno jako první?
Odebírejte náš newsletter.
E-mailová adresa není ve správném formátu. Zadali jste již přihlášený e-mail. Něco se pokazilo. Zkuste to znovu.