Věk
7–10
Termín
Více
6. 2. 2022 – 12. 2. 2022
Místo
Krajina snů v Čechách
Cena
Více
od 14 444 Kč
Krajinou snů
Přihlásit se

Kdy se potkáme?

Prolog

12-14.11.2021

středisko  na Vysočině

Hlavní část

6-12.2.2022

Krajina snů v Čechách

 

O čem bude Krajinou snů?

Motto: Hledejme potěšení v dětech, dopřejme dětem, aby se mohly potěšit s prarodiči, a bez odkladů užívejme každou radost. (Seneca)  

Jen ty a tvůj vnuk - jen ty a tvoje vnučka a ...

čas jen pro vás dva i ve skupině

… mráz, co kreslí na okna, kaluže a větve stromů

… teplo u kamen s hrnkem horkého čaje, kakaa nebo kávy

společná dobrodružství v zimní přírodě

… společná radost v hromadě sněhu

… úsměvy od ucha k uchu

… společné zážitky pod nebem plným zářivých hvězd 

… dlouhá šála upletená z rodinných příběhů

… společné sdílení kouzelné Krajiny snů

 

Co na kurzu zažijete?

 • 1

  Čas a prostor být spolu sami/y 

  Byli jste už spolu týden v zimě venku? Jen sami dva? Nejste si jistí, jestli to oba/obě zvládnete? Zvládnete. Nebudete na to sami. Prožijete spolu podzimní víkend i týden v zimě. S radostí spolu budete tvořit a objevovat přírodu, a i když vám snad bude třeba i chvilku zima, budete vědět, že v chatě jsou roztopená kamna a horký čaj a kamarádi.

 • 2

  Povídání o ctnostech  

  Hodnoty, ctnosti. Pro nás všechny jsou důležité. Jak si ale o nich povídat? Jak jim dávat v životě prostor? Prožijeme je. Společně. Každý den se zaměříme na jednu ctnost a budeme ji žít, soustředíme se na ni, budeme si s ní hrát.

   

 • 3

  Nová kamarádství 

  Ano, budete mít čas jen pro svou dvojici, ale zároveň s vámi na kurzu budou další prarodiče a vnoučata. Děti budou mít s kým dovádět, soutěžit a smát se. Babičky a dědečkové zde naleznou spřízněné duše, se kterými si budou moci vyměňovat názory a inspiraci nebo se jen bavit a popíjet kávu.

 • 4

  Vyprávění rodinných příběhů 

  Každý z nás má rád rodinné příběhy. Dozvídáme se z nich, jaké to bylo dřív za časů našich babiček a dědečků. Máme ctnosti v genech a známe spoustu příběhů, které by neměly být zapomenuty.

 • 5

  Kouzla podzimní a zimní přírody

  Je škoda být zavřený uvnitř, když venku je toho tolik zajímavého. Proč padají listy? A proč se dělají rampouchy? A proč je každá vločka jiná? Spousta otázek a také spousta inspirace. 

 • 6

  Krajinu snů

  A to vše budeme společně prožívat v kouzelné Krajině snů. V místě, kde je radost na prvním místě, kde je všechno možné a kde se sní tak sladce, že nás probudí jen neodolatelná touha zažít další nový den. Bude to úžasné dobrodružství!  

Jak se přihlásit?

Stačí 4 kroky. A znáš to kdo dřív příjde……

 • 1

  Vyplňte společně přihlášku. V ní nám prozradíte něco o vaší dvojici.

 • 2

  Po odeslání přihlášky dostanete na mail potvrzení, že se k nám vaše přihláška dostala. Současně vám zadáme jeden drobný úkol.

 • 3

  Po splnění úkolu vám dáme vědět, zda vás na kurz bereme.

 • 4

  A pak vám již jen pošleme platební údaje a zdravotní dotazníky. Po jejich vyplnění a zaplacení kurzu (do 14 dní od potvrzení vašeho přijetí) s vámi již na kurzu stoprocentně počítáme.

   

  A jen drobné upozornění

  Může se stát, že vás na kurz nevezmeme: třeba proto, že od něj budete mít jiná očekávání, než co bude kurz nabízet. A nebo proto, že se nedokážeme plnohodnotně postarat o vaše specifické potřeby, např. zdravotní. Nehledejte v tom ale překážku. Přihlášku rozhodně pošlete, nic tím neztratíte.

Kolik to stojí?

Konkrétně cokoliv mezi 14444 Kč a 16666 Kč za dvojici. Kolik přesně, to je na vás.

Cena kurzu je tolik, kolik do toho chcete dát

Každá částka v rozmezí mezi 14444 a 16666Kč je zcela v pořádku.

Nižší limit odpovídá nutným nákladům kurzu. Vyšší částka nám dovolí pokrýt rozpočet na zajímavější aktivity a programy, které na kurzu můžeme uvést a zároveň umožní účast i těm, kteří nemohou zaplatit vyšší sumu.

Kurz Krajinou snů děláme dobrovolnicky bez jakéhokoliv honoráře a účastnické poplatky slouží k pokrytí nákladů na přípravu a realizaci.

Co je v ceně kurzu?

Deset dní kurzuubytování, kompletní strava (včetně možnosti vegetariánské verze; pokusíme se vyjít i případným dalším stravovacím specifikům), základní úrazové pojištěnívyšperkovaný program se zkušenými instruktory a spousty překvapení. Dopravu tam a zpět si hradíte sami.

Je to tedy ani ne 700 Kč/osobu a den, ve kterých máte ubytování, jídlo, program a překvapení, která si mnohdy i odnesete domů. Srovnejte to např. s  pobytovou dovolenou, pobytem v lázních nebo s jinými hodnotami, které pořídíte za stejnou cenu.

Kurz se bude moci uskutečnit pouze v souladu s aktuální pandemickou situací a z toho vyplývajícího usnesení vlády. Pokud z něj vyplynou nějaké povinnosti pro účastníky (testy, očkování apod.), jsou v režii účastníků.

My instruktoři program připravujeme zcela dobrovolnicky – protože nás to prostě baví. Nejen kurz samotný, ale i jeho tvorba. A to je nám naší odměnou.

Je na vás kurz moc drahý?

Kdyby pro vás bylo důležité rozložení platby na více splátek, je to možné. Stačí se po přijetí na kurz ozvat na náš mail krajinousnu@psl.cz, kde s vámi Mikin domluví vše potřebné.

Když zrušíte svoji účast na kurzu vy (storno podmínky)

Někdy se ozve nepřízeň osudu a i na akci, kam opravdu chcete, nakonec jet nemůžete. Berte, prosím, na vědomí, že v případě odhlášení se z kurzu již po zaplacení účastnického poplatku (když s vámi již napevno počítáme) jsou stanoveny následující výše storno poplatků:

 • odhlášení do 31. 8. 2021 (včetně) – 15% z ceny kurzu,
 • odhlášení do 30. 9. 2021 (včetně) – 30 % z ceny kurzu,
 • odhlášení do 31.10. 2021 (včetně) – 50 % z ceny kurzu,
 • odhlášení po 31. 10. 2021 – 100 % z ceny kurzu.

Platí, že za cenu kurzu se považuje minimální cena kurzu (tedy 14444 Kč); jestli nám od vás došla vyšší částka, vše navíc vám samozřejmě pošleme zpět bez jakéhokoliv krácení.

Pro stanovení výše stornopoplatku je rozhodující datum doručení oznámení o neúčasti. Neúčast ze zdravotních důvodů není nijak speciálně zohledněna a je považována za standardní neúčast dle podmínek výše.

Někdy se stane, že náhlá onemocnění (a nejen ta dětská) vás donutí zrušit společný program. Proto doporučujeme uzavřít pojištění storna pro případ, že budete nuceni kurz zrušit.

Rušení kurzu z naší strany (z důvodu koronaviru nebo vyšší moci)

V případě, že by byl kurz zrušený z naší strany z důvodu vyšší moci či účinných koronavirových nařízení vlády nebo jiných subjektů (a nebude tak možné pořádat akci, kde se na jednom místě sejde téměř 40 lidí), vyhrazujeme si právo zpět nevrátit celý účastnický poplatek, ač se budeme snažit, aby byla tato částka co nejvyšší. Pravděpodobně by totiž kurz v takové chvíli již měl nějaké výdaje a ty potřebujeme pokrýt, aby byl ve výsledku neztrátový. Nebude jich snad moc: však se například co nejvíc plateb předem snažíme zasmluvnit, aby se nám v případě zrušení kurzu vrátily (třeba za ubytování).

Proto:

 • v případě, že kurz budeme nuceni z výše popsaných důvodů zrušit před jeho začátkem, vrátíme vám zpět vaši platbu sníženou o částku 2 500 Kč. Jestliže ji na pokrytí doposud vynaložených nákladů nevyužijeme celou, rádi vrátíme i zbytek. Zpět se vám tak případně vrátí snad ještě víc.
 • v případě, že kurz budeme nuceni z výše popsaných důvodů rušit v průběhu jeho konání, vrátíme vám zpět vaši platbu sníženou o 2 000 Kč za každý již započatý den, minimálně ale sníženou o částku 5 000 Kč. A opět: jestliže ji na pokrytí doposud vynaložených nákladů nevyužijeme celou, rádi vrátíme i zbytek. I zde tak předpokládáme, že se vám zpět případně vrátí víc.

Vedly nás k tomu v této koronavirově nejisté době dvě potřeby: 1) aby tento kurz, který děláme stále dobrovolnicky, ve výsledku finančně skončil na nule (stejně jako se o to snažíme, když kurz probíhá normálně), a 2) abychom zpět poslali vaše peníze, v ideálním případě všechny, nebo co nejvíc.

Přihlašování je spuštěno. Chcete jet?

Kdo kurz chystá?

Kurz Krajinou snů připravuje parta zkušených instruktorů, které stmeluje jedna myšlenka: Děti a prarodiče rodinu obohacují o další rozměr. A ten spolu budeme rozvíjet.
Takže – seznamte se….

Petra

Krajina snů je pro mě místo, kde je všechno možné. Jsem tu a se mnou kdokoliv a cokoliv, co si do své Krajiny snů pozvu. Sním si tu a lítám a potkávám další snílky. A čím víc snílků potkám, tím bohatší a rozmanitější je Krajina snů. Pojďme snít společně.

Prázdninová škola Lipnice si mě získala kurzem Život je gotickej pes pořádaným na sibiřském Altaji. Od té doby jsem se podílela na kurzech Deja vu na vlnách, Buď svá! a Jaké je to asi v Čudu (kvůli situaci s covidem se neuskutečnil). Vím, že Krajinu snů covid nezastaví, sníme si a sněme si dál covidu navzdory:-) 

Mikin

Jsem duší tulákem. Krajinami snů se toulám už pětašedesát let. Kdysi dávno se svým dědou a dnes naopak se svými vnuky. Vysněnou krajinou v mém reálném světě je třeba Norsko nebo Vysočina, lomy v Rychlebech či Česká Kanada. Tam máme v létě stanový tábor mých snů. V mé fantazii je však Krajina snů kdekoliv, kde je mi dobře. A víc, než kde, je pro mne důležité, s kým tam jsem. Rád o tom sním a ještě raději to žiju.

 

Martina

Krajinu snů mám poslední dobou pocit, že si žiji spolu s dětmi v lesním klubu, kde průvodcuji. Je to jeden ze snů, který jsem si ve svém životě splnila a nemohu se toho nabažit. Ty obrazy, které se mi v přírodě s dětmi nabízejí v jakékoliv počasí, jsou prostě z mé krajiny snů. A tak se těším na další pokračování krajiny snů, a to na našem kurzu spolu s Vámi a vašimi vnoučaty. Věřím, že budete mít chuť vyrazit do zimní přírody a užít si ten společný čas.

 V prázdninovce už jsem nějaký ten pátek a mám za sebou kurzy Vyhlídky, Plže, který je pro rodiny s dětmi, ale taky metodicko-zážitkový kurz Zahrada, na kterém předáváme lidem pracujícím s dětmi metodiku “Výchovy ke ctnostem”, což je má srdeční záležitost!

Leží-li ti na srdci blaho tvých dětí, nech je zakusit trochu zimy a hladu." - Čínské přísloví

Coody

Miluji přírodu ve všech jejích podobách. Její opravdovost, ryzost a krása jsou mou životní oporou.

 V zimní přírodě obdivuji klid, čistotu s neopakujícími se pocity při ránech, kdy vychází slunce nad neporušenou sněhovou přikrývkou. Krásy zimní přírody si již dlouhá léta užívám i po instruktorské stránce.

Nedávno jsem byl na putování zimní Altají. Rád se podělím o veselé historky.

 Na létu mám rád volnost, sluneční paprsky, ranní rosu a táborové ohně.

Samozřejmě mám moc rád i jaro, kdy se příroda probouzí a podzim, kdy se příroda chystá na zimní čas. Pořádání aktivit v přírodě se stalo i mou prací. :)

 Snad i díky mému vnímání přírody jsem životním optimistou. Rád zkouším nové věci a věřím, že žít se má naplno. Těším se na společné prožívání v Krajině snů.

Mirka

...já sním o Vánocích bílých…

O zimě jako skvělém ročním období se mi nesnilo, jenže pak jsem si jednou prorazila led na brněnské přehradě a vešla...následovalo putování zimní krajinou s botami slepenými izolačkou a...vydržela jsem.

 Zimu letos poprvé vzaly na milost i moje děti, o to je radostnější. A taková horká čokoláda u zapáleného krbu po dni stráveném na sněhu? Sen.

 

Aleš

To co mě živí jsou počítače a lidi okolo nich. Rád se učím novým věcem – což ve světě IT je skoro nutnost :-). Občas si vyrobím nějakou „blbost – technickou hračku“ a zkouším co s tím jde udělat a jak to funguje a co dalšího by se dalo ještě udělat.… mimochodem mě to dovedlo k postavení domu, který, pokud to šlo, je ekologický, částečně nezávislý a pořád si hraju dál…

Hraní je něco, co mě baví od dětství a určitě je to lepší s fajn lidmi okolo. (Tohle mě asi přivedlo do PŠL.)

Mám rád přírodu a lidi. Teda pobyt v přírodě s fajn lidmi je dobrá kombinace. Pokud se naskytne nějaká příležitost někam s někým vyrazit, snažím se takovou příležitost nepustit. Tímhle způsobem jsem se dokonce dostal za polární kruh do Laponska :-)

 

Proč fokus? Jsem zvědavý, kdo na kurz přijede, co spolu zažijeme, jaké příběhy nás provází a čím se navzájem inspirujeme a obohatíme.

Na co se chcete zeptat?

Neváhejte a ptejte se na cokoli. Zpátky vám odepíše Mikin.

Jak to vidíme s koronavirem

Přípravy i přihlašování běží v plném proudu. Žijeme v pevné naději, že kurz proběhne.

Zároveň kdybychom kurz museli například kvůli vládním opatřením rušit, rozhodně budeme přihlášeným vracet platby zpět. O tom víc v sekci “Kolik to stojí?”.

Těšíme se vás v Krajině snů.

Hledáte další dobrodružství?

Expedice Outward Bound

Dobrodružství na vodě, v horách, v lese. Putování za hranice komfortu, za svým rozvojem. Překonávání překážek, hledání smyslu, leadership, životní rovnováha i ochrana přírody. Opravdová divočina a opravdové přátelství. Jeď na expedici. Vydej se dál.

Více na webu Outward Bound Czech republic

30

Chcete vědět všechno jako první?
Odebírejte náš newsletter.
E-mailová adresa není ve správném formátu. Zadali jste již přihlášený e-mail. Něco se pokazilo. Zkuste to znovu.