Věk
18–26
Termín
12. 7. 2020 - 24. 7. 2020
Místo
HRAnice Rychleby-Jeseníky
Cena
Více
od 9 900 Kč
Hrou 2020
Přihlásit se

22. 3. Zpráva k pandemické situaci

Odvaha, odolnost a odpovědnost.

Tři klíčová slova naší organizace.

Tak přejeme a doufáme,
že je zažijeme nejen v červenci
na kurzu, ale že budou i v celé
společnosti v této náročné době.

Díky moc, hodně sil a pevné zdraví
Karel, Lucka, Dan, Lidy, Hanys, Luci, Klárka

>>> A jak to teda bude s přihlašováním? 

O čem bude hrou?

 • prožiješ 12 dní her v krásné české přírodě

 • potkáš partu zajímavých lidí stejné krevní skupiny

 • získáš expy a posuneš se na vyšší level

 • dáš si do těla

 • poznáš se ve hře

 • prozkoumáš své i cizí strategie

 • sáhneš si na hranice a překročíš svůj stín

 • aspoň jednou prohraješ a zasměješ se neúspěchům

 • načerpáš energii a pozitivní vibe

 • život je hra, budeš ji hrát

 • Neváhej a přihlaš se!

Karel

Baví mě strategické hry s pohybem, baví mě deskové hry. Vyrostl jsem na hrách v oddílech, vyrostl jsem na uvádění her v oddílech a co jsem se tenkrát naučil, stále se mi v životě hodí. V PŠL jsem od roku 97 jako člen různých týmů a po rodinné přestávce jsem v posledních letech vedl třikrát outdoorový týmový závod OTOB. Vedení kurzu mě nutí přemýšlet o hrách a životě v dalších souvislostech a zároveň rád zprostředkuji pár pořádných, akčních her dalším lidem.

Lucka

Jsem hravá, na hře mě baví, že jí mohu hrát nevážně – vážně

 • jsem soutěživá - hra mi dává velká vítězství i velké prohry, především ve sportu,
 • mám ráda napětí - hra mi umožnila odevzdat se osudu i riskovat,
  nejčastěji v deskovkách,
 • občas jsem ráda součástí fiktivního světa, hra mi umožňuje být na chvíli někým jiným,
 • při hře jsem potkala lidi, se kterými je mi dobře a svobodně.

Dan

Coby puberťák jsem propadl počítačovým hrám a některé žánry (např. RPG) si rád zahraju i dnes dnes. Bavil a baví mě na nich dobrý životní příběh, snaha o zlepšování vlastní postavy, souboje a držkopády (= umírání :-)) a další a další pokusy, družina podobně naladěných lidí. Paralely jsem v letech středoškolských nalezl na akcích Hnutí Brontosaurus a v posledních letech i v “Prázdninovce”.

O “herní přístup” se pokouším ve svém běžném i pracovním běhu dní. Dává mi nadhled a někdy i trochu radosti tam, kde by bez něj snadno chyběla. I proto Hrou 2020. Aby se to dařilo častěji.

Lída

Hraji si se životem, který si hraje se mnou. A skóre? Nemám tušení. Velkou část mohu ovlivnit, ne však všechno. Celý osud neovládá nikdo. Zkouším tedy různé strategie, běh, fantazii, někdy v tom i plavu. Tak třeba: Před týdnem jsem v koláčku štěstí našla (volně přeloženo) Se svou osobností nikdy nezestárneš. Tak tedy: “BTW, OMG, IRL LOL.” Na někoho, kdo vyrostl na  na vybíjené, skákání gumy, dračím doupěti a tetrisu, je to dobrý ne  J

 

Hanys

Ač pocházím z generace MMORPG závisláků, tento způsob hry mi stále uniká. Čerstvý vzduch, vůně lesa či hor, hra s terénem a rychlostí. To je můj způsob hraní.
Stále hledám, někdy úspěšněji, jindy méně, jak si hrát v životě i v práci. Nutno podotknout, že ne vždy to rodina či studenti a kolegové oceňují…:-)
Dost už bylo povídání, potkáme se pod stěnou ;-)

Klárka

Baví mě barevné světy. Barvy jsou všude! V umění, v přírodě i v lidech. A hru, tu vnímám jako nástroj, kterým si ty světy prokreslím, vysvětlím a vybarvím. Od mala jsem jezdila na soustředění a tábory a hrála deskovky od Člověče po třeba Dixit nebo Citadellu. Hrou prokládám svůj volný čas i občas méně stravitelné studium, které momentálně končím.

Luci

Vyrostla jsem, doslovně od své nepaměti, na táborových hrách, roli hráče jsem plynule nahradila realizátorem. Bavily mě pohybové hry, ale s příběhem nebo strategií než prosté běhačky. Kontakt s Prázdninovkou od roku 2013 laťku možného posunul na vyšší level. Hravost mám v dospělosti spojenou s kreativním přístupem k řešení každodenních situací a rukodělnou tvořivostí. Dnes se do hravosti vracím i díky našemu půlročnímu synovi.

Cena kurzu

Nevíš, jak to bude v létě?
Jaká opatření budou stále platná? Kdy skončí semestr, do kdy bude zkouškové? Kdy bude (a jestli bude) maturita, přijímačky na VŠ, brigáda…a co HROU?

Ani my nevíme, jak to bude.
V přípravách však pokračujeme dál. A protože v této nelehké době nedokážeme nic předvídat, měníme cenu. Již tě nelákáme na early bird.

Necháváme jednotnou cenu 9 900Kč :) :)

Chceš nebo můžeš zaplatit víc?

Jestli chceš nebo můžeš (například již pracuješ a situace na tebe tolik nedolehla, nebo studuješ a při tom pracuješ online), budeme rádi, když pošleš víc. Vše investujeme do rekvizit, atmosféry při hrách nebo vymazleného překvapení.
 
Jestli Ti to tedy situace dovoluje a chceš, neboj se přihodit o pár kaček navíc. Vrátí se Ti to. Není to ale rozhodně žádná povinnost, která by z tebe dělala váženějšího účastníka.

Co za to dostaneš?

Třináct dní kurzu, ubytování (případně programové neubytování), kompletní strava (včetně možnosti vegetariánské verze), pojištění, vymazlený herní program se zkušenými instruktory a spoustu překvapení. Dopravu tam a zpět si hradíš zvlášť.

My instruktoři program připravujeme zcela dobrovolnicky – protože nás to prostě baví. Nejen kurz samotný ale i hraní si při jeho vytváření.  To je naše odměna!

Chceš jet, ale cena kurzu je pro Tebe příliš vysoká?

Neváhej, obrať se na Lipnický stipendijní fondLidé v LSF jsou fajn. V minulosti sami prošli  nebo i vytvářeli kurzy, takže ví jakou přidanou hodnotu ti kurz dá. I proto se rozhodli podpořit ty, pro které by částka za kurz byla jediná překážka, proč na kurz nejet. Napiš jim.

Storno podmínky

Zároveň Tě chceme ujistit, že jestli by se kurz rušil z důvodu vyšší moci (a to například návazné karantény/zákazu shromažďování lidí/a podobně), rozhodně budeme vracet celou částku zpět.

Storno podmínky uvedené níže se vztahují jen na případ, kdy účast na kurzu ruší účastník.

V případě odhlášení z kurzu po zaplacení účastnického poplatku jsou stanoveny následující podmínky:

 • méně než 60 dnů až do 30. dne včetně před začátkem kurzu 30 % z ceny kurzu (nejméně však 1.000Kč),
 • méně než 30 dní až 14. dne včetně před začátkem kurzu 50 % z ceny kurzu,
 • méně než 14 dní před kurzem 100 % z ceny kurzu.

Neúčast ze zdravotních důvodů je považována za standardní neúčast dle podmínek výše.
Placení případného storno poplatku se můžeš vyhnout pojištěním se u některé z pojišťoven.

Milý váhající,

chceme Tě v této náročné a nepředvídatelné době ujistit, že nadále pokračujeme v přípravách kurzu a s jeho uskutečněním počítáme. Pokud by nám nebylo přáno a kurz jsme museli zrušit, účastnický poplatek Ti v plné výši vrátíme.
Nedohlédneme, zda bude kurz moci proběhnout, ale k tomu, aby se tak stalo je kromě vyšší moci nezbytné včasné naplnění účastnické kapacity. Je nám jasné, že i Tobě možná aktuální situace komplikuje plány, ať už z hlediska studijních povinností, brigády či úvah o dovolené. Chceme Tě proto požádat, pokud váháš o účasti na kurzu, dej nám o sobě vědět na e-mail hrou2020@psl.cz i s důvody, od jakých se Tvé přihlášení odvíjí. Zkusíme individuálně hledat cestu, jak s Tebou počítat a vyčkat s platbou do chvíle, než si naplněnost kurzu vyžádá rozhodnutí o Tvé účasti.


HraQ

Zůstal-li nějaký Tvůj dotaz nezodpovězen, určitě nám napiš. Hravě i na ty záludné (a na ty se těšíme nejvíc) ti odpoví Luci.

Koukni na FB ;)

LÍBÍ SE VÁM, CO DĚLÁME?

Podpořte nás

Podpořit nás je jednodušší, než si myslíte. Mluvte o nás. Doporučte naši práci. Dejte nám lajk a sdílejte naše příspěvky na sociálních sítích. Pokud nás chcete podpořit finančně, materiálně nebo odbornou znalostí, napište nám.

30

Chcete vědět všechno jako první?
Odebírejte náš newsletter.
E-mailová adresa není ve správném formátu. Zadali jste již přihlášený e-mail. Něco se pokazilo. Zkuste to znovu.