Věk
19–26
Termín
10. 7. 2021 – 17. 7. 2021
Místo
Orlické hory
Cena
Více
od 10 500 Kč
Time to Lead
Přihlásit se

Aktuální informace k expedici (20.6.2021)

Expedici chystáme a těšíme se na ni. Na základě zkušeností předpokládáme, že proběhne bez omezení, jako to bylo v roce 2020 (malá skupina, venkovní prostředí). Nezapomeň níže kouknout na možnosti stipendia: můžeš tak mít slevu až 4 000 Kč. A stejně tak: kdyby se rušila kvůli koroně, vracíme zpět celý poplatek.

 

Máš občas v hlavě nápad, rád by sis stoupl/a do čela a nevíš jak? Nebo vedeš druhé a chceš se v tom zlepšit? Nebo v sobě chceš leadera probudit? Získat energii a sílu se do něčeho lákavého vrhnout? Vtáhnout do toho další? Překonat překážky a obtíže na cestě a něco na sobě vylepšit, posunout? Už tě nebaví prokrastinovat, máš na víc?

Time to Lead

 • 1

  je tu pro tebe jako startovní pole. Nebudeme si na nic moc hrát – budeme zkoušet, testovat jak vést druhé i sebe a otevřeně se bavit o tom, co můžeme kde zlepšit nebo kde je náš největší potenciál.

 • 2

  tě nakopne myslet jako někdo, kdo může ovlivnit víc, než jen sebe sama. I když to může zpočátku znamenat, že se staneš leaderem především sám sobě. Naučíš se dívat na své chování z odstupu a mířit ke změně.

 • 3

  je expedice mimo vymazlený penzion, která sama o sobě přinese spoustu nečekaného, reálné podmínky a dobrodružství. Někdy bude pohoda a jindy to může být náročné. Ale to všechno k leaderovství patří. Vůle věci překonat, schopnost fungovat i jinde než v komfortu, za měnících se podmínek jsou vlastnosti, které každý vůdce potřebuje.

 • 4

  je 8 dní v terénu, výzvy a úkoly které pohltí, spolupráce i společná radost.

Je to pro tebe?

Expedice je prostor

 • 1

  vyzkoušet si vést druhé, rozvinout svůj způsob práce s lidmi,

 • 2

  uvědomit si svoje schopnosti a silné stránky,

 • 3

  objevit místa, kde se chci posunout – a začít je měnit,

 • 4

  zkusit si různé role v týmu – třeba i jiné, než mám naučené,

 • 5

  využít zpětnou vazbu pro lepší pohled na sebe sama,

 • 6

  seznámit se s jednoduchými modely a naučit se, na co je důležité v týmu myslet,

 • 7

  objevit, jaké to má „šéf“ – nechat se podpořit,

 • 8

  mít čas pro sebe a své nasměrování,

 • 9

  vylézt ze své komfortní zóny, odložit mobil a jít do akce.

„You are a crew, not passengers.“

- Kurt Hahn

Čekej

 • zážitky v terénu a možná i ve vodě, chvíle ve vzduchu, napětí i oddych,

 • konstrukční, logické i jiné netradiční týmové úkoly,

 • individuální výzvu – která bude na tobě,

 • vaření venku, batoh na zádech a spaní v terénu,

 • práci, která přinese užitek nejen nám,

 • chvíle, kdy to budeš mít plně v rukou,

 • i momenty, kdy se svěříš do něčího vedení nebo to necháš na druhých,

 • silná pouta a blízké vztahy – možná kámoše, se kterými jednou založíš firmu.

   

  Rozvoj pomocí zážitků tě bude bavit a odneseš si do života zkušenosti, které jinde budeš hledat měsíce nebo roky. Bonusem navíc budou noví přátelé a skvělé prázdniny.

Co se hodí ještě vědět

O čem jsou obecně naše expedice?

Co se bude dít jaký den?

Chceš to? Povzbudit, otestovat, nakopnout svůj dřímající potenciál? A užít si to?

Cena expedice

10 500 Kč při přihlášení do 9. května 2021 (včetně)
11 000 Kč při přihlášení od 10. května do 6. června 2021
12 000 Kč při přihlášení od 7. června 2021 (včetně)

Hodilo by se ti stipendium (sleva)?

Pak je zde pro tebe Lipnický stipendijní fond. Ten založili bývalí i současní instruktoři a skrz něj poskytují finanční stipendia (až 4 000 Kč pro jednoho) nebo bezúročné zápůjčky (třeba i na celou částku, co pak postupně splácíš) či i kombinace obojího těm, co si účast nemohou momentálně z jakýchkoliv důvodů dovolit. Dělají to, protože chtějí a vidí v tom smysl, žádný háček v tom není.

Jak požádat o příspěvek? Po odeslání přihlášky vyplň tento dotazník. Tam mimo jiné uveď, o co a kolik žádáš a proč. Zpátky se z naší kanceláře ozve Kristýna a řekne, co a jak.
A ze zkušenosti: mnoho lidí se žádat ostýchá, ač není proč. Neboj se toho tedy využít a připoj se tak k těm desítkám zájemců každý rok.

Co je v ceně?

V ceně je zahrnuto jídlo na celou expedici, vedení programu týmem instruktorů, zapůjčení speciálního vybavení na program a společných věcí na spaní a pobyt v přírodě. Doprovodné vozidlo v dosahu. Dále pak základní pojištění, osvědčení o absolvování expedice Outward Bound a renomé její značky.

Stornopoplatky

Pokud z nějakých důvodů nebudeš moci na expedici jet a budeš muset svoji účast na expedici zrušit, platí tyto stornopoplatky.

 • do 5 ti týdnů před expedicí 10 % z poplatku za expedici
 • 5 týdnů až 8 dní před expedicí (včetně) 30 % z poplatku za expedici
 • týden před expedicí včetně 100 % poplatku za expedici

Pro stanovení výše je rozhodující datum doručení oznámení o neúčasti. Neúčast ze zdravotních důvodů nebo karanténa není dále nijak speciálně zohledněna a je považována za standardní neúčast dle podmínek výše. Je však možné za sebe najít  náhradníka, který místo převezme a finanční vyrovnání si vyřešit mezi sebou.

Zároveň je možné sjednat si pojištění storna u některé z pojišťoven. Doporučujeme se o podmínkách informovat ještě před zaplacením účastnického poplatku. Pojišťovny někdy požadují uzavření pojištění do několika dní od zaplacení nebo mají jiné požadavky, které není možné zpětně splnit.

Pokud bychom museli expedici rušit z důvodu koronavirových opatření či jiných nečekaných událostí my, vrátíme Ti částku za expedici v plné výši zpět, případně sníženou o již absolvovanou část expedice.

 

 

V případě dotazů se ozvi sem

Tým expedice

Tři instruktoři, kteří zároveň sami vedou. S praxí na kurzech pro firemní týmy pod hlavičkou firmy Česká cesta, s.r.o.,  ale také s praxí z různých projektů pro týmy ve školách i veřejnost v rámci Prázdninové školy Lipnice či dalších organizací a firem. A se zkušenostmi ze zahraničních středisek Outward Bound.

Jsme povoláním instruktoři, lektoři, organizátoři projektů. Je pro nás radost pracovat s lidmi a pomáhat jim směřovat kam potřebují. To je důvod, proč se už mnoho let věnujeme kurzům pro druhé. Věk máme už celkem přes sto roků. Další zájmy? Příroda a pohyb, koučování, psychologie. Na expedici nás můžeš poznat víc! Těšíme se!

FAQ

Jak to bude vypadat prakticky?

 • Vše, co budeme potřebovat, si poneseme s sebou. Jen občas se setkáme s doprovodným vozidlem, které nám přiveze materiál na program, vodu nebo podobné věci.
 • Spát budeme pod přístřešky, které sami vybudujeme, jídlo připravíme v terénu na vařičích nebo na ohni. I z toho se budeme učit jak fungujeme. Proto vynecháme zázemí ubytovacích zařízení a luxusu. Reálné situace přinesou reálné zážitky.
 • Po většinu času se budeme pohybovat z místa na místo, kilometry ale nebudou tou hlavní náplní. Jak je jistě vidět z popisu, po cestě nás čekají všemožné zastávky. Je pravděpodobné, že někdy zůstaneme i na jednom místě. Když to půjde, bude i oheň. Akci budou střídat klidné chvilky, týmové záležitosti občas přenechají prostor pro individuální sólo čas na tříbení myšlenek.

Co je na expedici potřeba?

Co se týká vybavení, potřebuješ batoh, spacák, karimatku a čelovku. Pokud to ale nemáš, napiš nám a domluvíme se na zapůjčení. Z dalšího vybavení to bude především oblečení do přírody do každého počasí, od nepromokavé bundy či pláštěnky po plavky. A také a hlavně – dobré boty na chození. Všechno od nás ale později dostaneš podrobně sepsáno.

Je to pro mě?

Na expedici můžeš jet, i když nemáš žádnou zkušenost se spaním venku nebo řízením lidí. Každý jsme jiný – nezáleží na tom, co umíš a z jakého důvodu na kurz přijedeš, jestli jsi extrovert nebo introvert. V malé skupině se uplatní všichni a role si budeme střídat. Důležitá je chuť se do tématu pustit a být v tom společně a opravdově. Míst je pouze dvanáct, takže budete mít příležitost se rychle poznat a vytvořit fajn partu.

KORONAVIRUS: Co když expedice nakonec nebude, když je tolik omezení kvůli koronaviru?

Expedici chystáme, jsme optimisté a věříme, že bude. Jde o malou skupinu účastníků, navíc bude venku v terénu, téměř mimo civilizaci, tedy jsou dobré podmínky i pro to, aby prošel případnými opatřeními. Pokud by nás ale situace donutila k opaku a museli bychom expedici zrušit, samozřejmě Ti peníze vrátíme v plné výši zpět. Proto se můžeš dnes v klidu přihlásit a po výzvě zaplatit zálohu nebo celý poplatek. Všechno ostatní už zařídíme my.

LÍBÍ SE VÁM, CO DĚLÁME?

Podpořte nás

Podpořit nás je jednodušší, než si myslíte. Mluvte o nás. Doporučte naši práci. Dejte nám lajk a sdílejte naše příspěvky na sociálních sítích. Pokud nás chcete podpořit finančně, materiálně nebo odbornou znalostí, napište nám.

30

Chcete vědět všechno jako první?
Odebírejte náš newsletter.
E-mailová adresa není ve správném formátu. Zadali jste již přihlášený e-mail. Něco se pokazilo. Zkuste to znovu.