Věk
25+
Termín
2. 6. 2021 – 6. 6. 2021
Místo
Strážnické Pomoraví
Cena
Více
od 7 200 Kč
Life Path
Přihlásit se

Aktuálně (30. 5. 2021) - Expedice naplněna!


Korona a přípravy:
Věříme, že expedice díky postupnému uvolňování proběhne. Podmínky na to máme ideální (budeme uzavřená skupina jen 16 osob, pořád venku a mimo civilizaci, …) Kdyby se přeci jen náhodou: kdyby se rušila kvůli koroně, vracíme zpět celý poplatek.

Díky moc a v květnu v lesích ahoj.

Když jsme v situaci, která se nám nelíbí, máme tři možnosti: situaci změnit, odejít z ní nebo ji přijmout.

- E. Tolle, Moc přítomného okamžiku

O čem to bude?

Life Path je expedice, která Tě vezme na 5 dní do přírody a dá Ti možnost přemýšlet o životě, jaký žiješ. Budeme společně hledat odpovědi na tyto otázky:
 • Jsi ten, kdo řídí svůj život?
 • Děláš v životě opravdu důležité věci?
 • A děláš je ve správný čas?
Na pomoc budeme mít 3 návyky od Coveyho (inspirováno knihou 7 návyků skutečně efektivních lidí):
 1. Buďte proaktivní.
 2. Začínejte myšlenkou na konec.
 3. To nejdůležitější dávejte na první místo.

Přihlašování právě běží

Co zažijeme?

Několik dní v srdci přírody se skupinou podobně smýšlejících lidí, kteří se chtějí podívat na svůj život z jiné perspektivy a získat novou inspiraci, zatímco se prochází krajinou nebo leží v trávě a pozorují oblohu. Čekat tak můžeš:

 • přírodu – poklidnou i nespoutaně divokou,

 • chvíle bez civilizace, opravdovost,

 • zpomalení, vnímání sebe sama i druhých,

 • myšlenky směřující k tomu, co v životě chci a jak to mohu naplnit,

 • prostor pro nový náhled na život a

 • uvědomění, že vše je v našich rukou.

   

  Příroda nám bude domovem, místem na přemýšlení i prostorem pro pohyb s druhými i o samotě. Budeme tábořit, vařit na ohni i spát pod širákem.

Co se hodí ještě vědět

Co si z expedice odneseš?

 • Vyčištěnou hlavu z pěti dnů v přírodě bez civilizace (ideálně i bez mobilního telefonu),

 • impulz k většímu řízení svého života – k proaktivitě a spokojenosti,

 • ujasnění, co je pro Tvůj život opravdu důležité,

 • několik triků a zásad, jak lépe plánovat čas (a bude již jen na Tobě, jestli je využiješ),

 • více, či méně uspořádanou definici poslání Tvého života,

 • a pravděpodoně i něco navíc.

Cena expedice

Expedice stojí od 7 200 Kč – dle toho, kdy se přihlásíš.

Hodilo by se ti stipendium (sleva)?

Jestli ti tvá aktuální situace nedovoluje zaplatit plnou cenu, pak je zde pro tebe Lipnický stipendijní fond. Ten založili bývalí i současní instruktoři a skrz něj poskytují finanční stipendia (až 4 000 Kč pro jednoho) nebo bezúročné zápůjčky (třeba i na celou částku, co pak postupně splácíš) či i kombinace obojího těm, co si účast nemohou momentálně z jakýchkoliv důvodů dovolit. Dělají to, protože chtějí a vidí v tom smysl, žádný háček v tom není.

Jak požádat o příspěvek? Po odeslání přihlášky vyplň tento dotazník. Tam mimo jiné uveď, o co a kolik žádáš a proč. Zpátky se z naší kanceláře ozve Kristýna a řekne, co a jak.
A ze zkušenosti: mnoho lidí se žádat ostýchá, ač není proč. Neboj se toho tedy využít a připoj se tak k těm desítkám zájemců každý rok.

Nižší cena expedice pro dříve přihlášené

Při přihlášení do 31. března expedice stojí jen 7 200 Kč.

Při přihlášení do 14. dubna expedice stojí 7 700 Kč.

Při přihlášení na poslední chvíli 8 200 Kč.

Přihlásit se dřív se tedy vyplatí. I proto, že míst je omezený počet – pouze 12. A kdo dřív pošle přihlášku, ten jede.

Storno

Někdy se ozve nepřízeň osudu a i na akci, kam fakt chceš, nakonec jet nemůžeš. Ber tak na vědomí, že v případě odhlášení se z expedice již po zaplacení účastnického poplatku (tedy když s tebou již napevno počítáme) jsou stanoveny následující stornopoplatky:

 • do 5ti týdnů před expedicí  10 % z poplatku za expedici
 • 5 týdnů až 8 dní před expedicí (včetně) 30 % z poplatku za expedici
 • týden před expedicí včetně 100 % poplatku za expedici

Pro stanovení výše je rozhodující datum doručení oznámení o neúčasti. Neúčast ze zdravotních důvodů nebo karanténa není dále nijak speciálně zohledněna a je považována za standardní neúčast dle podmínek výše. Je však možné za sebe najít  náhradníka, který místo převezme, a finanční vyrovnání si vyřešit mezi sebou.

Zároveň je možné sjednat si pojištění storna u některé z pojišťoven. Doporučujeme se o podmínkách informovat ještě před zaplacením účastnického poplatku – pojišťovny někdy požadují uzavření pojištění do několika dní od zaplacení nebo mají jiné požadavky, které není možné zpětně splnit.

Pokud bychom museli expedici rušit z důvodu koronavirových opatření či jiných nečekaných událostí my, vrátíme Ti částku za expedici v plné výši zpět, případně sníženou o již absolvovanou část expedice.

Základní informace o expedici

 • Začínáme ve středu 2.6.2021 na zatím utajeném místě nedaleko Bzence v odpoledně-podvečerních hodinách (cca 16-19hod). Přesný čas i místo se účastníci dozví e-mailovým dopisem nejpozději týden před expedicí.

 • Končit budeme v neděli 6.6. odpoledne, tak aby každý dokázal v neděli přijet domů.

 • Na expedici je potřeba outdoorové vybavení do každého počasí – po celou dobu se budeme pohybovat jen v přírodě. Spát budeme ve vlastních či zapůjčených hamakách (komu to nebude vyhovovat tak v postaveném bivaku). Hamaky a vybavení pro bivakování v přírodě jest zajištěno (spacáky a karimatky vlastní).

 • Vařit budeme někdy společně, někdy však i sami, proto vlastní vařič výhodou a jídelní potřeby (ešus, příbor, hrneček) nezbytností.

Ještě máme volná místa

Charlie (38)

Charlie má velkou výhodu. Ví co v životě chce a směřuje k tomu. Ačkoli je jeho hlavním heslem "život je krutý“, žije vlastně šťastný život. Aspoň si to někdy myslí. Daří se mu většinou svého konání naplňovat svoje osobní poslání a díky tomu překonává i ty chvíle, kdy to tak nevypadá (a že jich je).

S Coveyho návyky se setkal před čtyřmi lety a je přesvědčen, že mu jejich zvnitřnění pomohlo být ještě efektivnější. Efektivita je totiž to, čím se zabývá. V množství činností a zálib to totiž ani jinak nejde.

V sekci Outward Bound jeho stopu najdete v expedicích Winter challenge a River adventure, které vede, na Time to Lead byl instruktorem. Miluje přírodu a pobyt v ní v jakémkoli období. Můžete se spolehnout, že Vám se vším tábornickým poradí. Zároveň je absolventem výcviku integrativní psychoterapie a svými otázkami jde pěkně do hloubky.

Markéta Kaizlerová

Markéta je výzkumnice a několik posledních let učila své kolegy rozumět potřebám lidí, pro které vyrábí produkty a služby. Občas také školí nebo facilituje. Rok zpátky si dala pauzu s tím, že bude cestovat. Svět si o tom ale myslel své a tak na volné noze intenzivně trénuje změny plánů, odolnost vůči nejistotě, epxerimentuje s možnostmi, které situace nabízí a každou chvíli dělá něco poprvé.

V Prázdninovce se motá okolo kůrzů pro vysokoškoláky (Challenger), dospěláky (Vlastní cestou), pro starší a pokročilé (DejaVu na vlnách) a interního vzdělávání (Instruktorský kurz). Má pocit, že s batohem na zádech se život zjednodušuje a noční obloha je jedna z nejinspirativnějších perspektiv pro pohled dovnitř i ven. A na to se na Life Path těší.

Máš nějaké dotazy?

Rozhodně se ozvi, odpoví ti Zuzka. A klidně jí tykej, jestli chceš.

LÍBÍ SE VÁM, CO DĚLÁME?

Podpořte nás

Podpořit nás je jednodušší, než si myslíte. Mluvte o nás. Doporučte naši práci. Dejte nám lajk a sdílejte naše příspěvky na sociálních sítích. Pokud nás chcete podpořit finančně, materiálně nebo odbornou znalostí, napište nám.

30

Chcete vědět všechno jako první?
Odebírejte náš newsletter.
E-mailová adresa není ve správném formátu. Zadali jste již přihlášený e-mail. Něco se pokazilo. Zkuste to znovu.