Věk
19–26
Termín
11. 7. 2020 - 18. 7. 2020
Místo
Orlické hory
Cena
Více
10 500 Kč
Time to Lead
Přihlásit se

(15.5..2020) Aktuální informace ke kurzu

Přípravy na kurz probíhají! Rozvolňování opatření a sdělení vlády kolem letních táborů (z 15.5.) nám dává jistotu, že pokud se něco zásadně nezmění, společně se můžeme vydat do Orlických hor. A to i bez roušek! Jestli tedy máš zájem jet (a mít tak před sebou něco, na co se po tom aktuálním sezení doma těšit), rozhodně pošli přihlášku. Věříme, že se i případné zkouškové období dá zorganizovat tak, aby to nakonec klaplo. Může to být první výzva kurzu :-)

Zároveň tě chceme ujistit, že pokud by se kurz z nějakého důvodu musel zrušit, rozhodně ti vrátíme celou částku zpět. Další informace najdeš ve FAQ a odrážce storno poplatky. Těšíme se na Tebe!

Máš občas v hlavě nápad, rád by sis stoupl/a do čela a nevíš jak? Nebo vedeš druhé a chceš se v tom zlepšit? Nebo v sobě chceš leadera probudit? Získat energii a sílu se do něčeho lákavého vrhnout? Vtáhnout do toho další? Překonat překážky a obtíže na cestě a něco na sobě vylepšit, posunout? Už tě nebaví prokrastinovat, máš na víc?

Time to Lead

 • 1

  je tu pro tebe jako startovní pole. Nebudeme si na nic moc hrát – budeme zkoušet, testovat jak vést druhé i sebe a otevřeně se bavit o tom, co můžeme kde zlepšit nebo kde je náš největší potenciál.

 • 2

  tě nakopne myslet jako někdo, kdo může ovlivnit víc, než jen sebe sama. I když to může zpočátku znamenat, že se staneš leaderem především sám sobě. Naučíš se dívat na své chování z odstupu a mířit ke změně.

 • 3

  je kurz mimo vymazlený penzion, téměř expedice, která sama o sobě přinese spoustu nečekaného, reálné podmínky a dobrodružství. Někdy bude pohoda a jindy to může být náročné. Ale to všechno k leaderovství patří. Vůle věci překonat, schopnost fungovat i jinde než v komfortu, za měnících se podmínek jsou vlastnosti, které každý vůdce potřebuje.

 • 4

  je 8 dní v terénu, výzvy a úkoly které pohltí, spolupráce i společná radost.

Je to pro tebe?

Kurz je prostor

 • 1

  vyzkoušet si vést druhé, rozvinout svůj způsob práce s lidmi,

 • 2

  uvědomit si svoje schopnosti a silné stránky,

 • 3

  objevit místa, kde se chci posunout – a začít je měnit,

 • 4

  zkusit si různé role v týmu – třeba i jiné, než mám naučené,

 • 5

  využít zpětnou vazbu pro lepší pohled na sebe sama,

 • 6

  seznámit se s jednoduchými modely a naučit se, na co je důležité v týmu myslet,

 • 7

  objevit, jaké to má „šéf“ – nechat se podpořit,

 • 8

  mít čas pro sebe a své nasměrování,

 • 9

  vylézt ze své komfortní zóny, odložit mobil a jít do akce.

„You are a crew, not passengers.“

- Kurt Hahn

Čekej

 • zážitky na vodě a možná i v ní, chvíle ve vzduchu, napětí i oddych,

 • konstrukční, logické i jiné netradiční týmové úkoly,

 • individuální výzvu – která bude na tobě,

 • vaření venku, batoh na zádech a spaní v terénu,

 • práci, která přinese užitek nejen nám,

 • chvíle, kdy to budeš mít plně v rukou,

 • i momenty, kdy se svěříš do něčího vedení nebo to necháš na druhých,

 • silná pouta a blízké vztahy – možná kámoše, se kterými jednou založíš firmu.

   

  Rozvoj pomocí zážitků tě bude bavit a odneseš si do života zkušenosti, které jinde budeš hledat měsíce nebo roky. Bonusem navíc budou noví přátelé a skvělé prázdniny.

Chceš to? Povzbudit, otestovat, nakopnout svůj dřímající potenciál? A užít si to?

Cena kurzu

10 500 Kč při přihlášení do 5. června 2020 (včetně)
11 500 Kč při přihlášení od 6. června 2020 (včetně)

Co je v ceně?

V ceně je zahrnuto jídlo na celý kurz, vedení programu týmem instruktorů, zapůjčení speciálního vybavení na program a společných věcí na spaní a pobyt v přírodě. Doprovodné vozidlo v dosahu. Dále pak základní pojištění, osvědčení o absolvování kurzu Outward Bound a renomé její značky.

Stornopoplatky

Pokud z nějakých důvodů nebudeš moci na kurz jet a budeš muset svoji účast na kurzu zrušit, máme stanovené stornopoplatky. V rámci současné situace kolem koronaviru je upravujeme ve prospěch přihlášených následovně:

 • pouze manipulační poplatek 300 Kč do 21. května 2020 (včetně)
 • 30 % účastnického poplatku od 22.května do 26. června 2020 (včetně)
 • 100 % účastnického poplatku od 27. června 2020 do začátku kurzu

Pro stanovení výše je rozhodující datum doručení oznámení o neúčasti. Neúčast ze zdravotních důvodů není nijak speciálně zohledněna a je považovaná za standardní neúčast dle podmínek výše. Pro takový případ doporučujeme mít sjednané pojištění storna. Dělá to u nás hned několik pojišťoven. Doporučujeme se o podmínkách informovat ještě před zaplacením účastnického poplatku – pojišťovny někdy požadují uzavření pojištění do několika dní od zaplacení nebo mají jiné požadavky, které není možné zpětně splnit. Je také možné najít za sebe náhradníka, který místo převezme a finanční vyrovnání vyřešit mezi sebou.

 

Chybí ti finance?

Napiš nám! Pro podobné situace tu máme Lipnický stipendijní fond. Díky němu můžeš zažádat o: 1) platbu na splátky (rozložení platby do více splátek), 2) bezúročnou půjčku (kterou nám následně splatíš) nebo 3) stipendium.

V případě dotazů se ozvi sem

Tým kurzu

Tři instruktoři, kteří zároveň sami vedou. S praxí na kurzech pro firemní týmy pod hlavičkou firmy Česká cesta, s.r.o.  ale také s praxí z různých projektů pro týmy ve školách i veřejnost v rámci Prázdninové školy Lipnice. A se zkušenostmi ze zahraničních středisek Outward Bound.

Jsme povoláním instruktoři, lektoři, organizátoři projektů, personální šéfové. Je pro nás radost pracovat s lidmi a pomáhat jim směřovat kam potřebují. To je důvod, proč se už mnoho let věnujeme kurzům pro druhé. Věk máme už celkem přes sto roků. Další zájmy? Příroda a pohyb, koučování, psychologie. Na kurzu nás můžeš poznat víc! Těšíme se!

FAQ

Jak to bude vypadat prakticky?

 • Vše, co budeme potřebovat, si poneseme s sebou. Jen občas se setkáme s doprovodným vozidlem, které nám přiveze materiál na program, vodu nebo podobné věci.
 • Spát budeme pod přístřešky, které sami vybudujeme, jídlo připravíme v terénu na vařičích nebo na ohni. I z toho se budeme učit jak fungujeme. Proto vynecháme zázemí ubytovacích zařízení a luxusu. Reálné situace přinesou reálné zážitky.
 • Po většinu času se budeme pohybovat z místa na místo, kilometry ale nebudou tou hlavní náplní. Jak je jistě vidět z popisu, po cestě nás čekají všemožné zastávky. Je pravděpodobné, že někdy zůstaneme i na jednom místě. Když to půjde, bude i oheň. Akci budou střídat klidné chvilky, týmové záležitosti občas přenechají prostor pro individuální sólo čas na tříbení myšlenek.

Co je na kurz potřeba?

Co se týká vybavení, potřebuješ batoh, spacák, karimatku a čelovku. Pokud to ale nemáš, napiš nám a domluvíme se na zapůjčení. Z dalšího vybavení to bude především oblečení do přírody do každého počasí, od nepromokavé bundy či pláštěnky po plavky. A také a hlavně – dobré boty na chození. Všechno od nás ale později dostaneš podrobně sepsáno.

Je to pro mě?

Na kurz můžeš jet, i když nemáš žádnou zkušenost se spaním venku nebo řízením lidí. Každý jsme jiný – nezáleží na tom, co umíš a z jakého důvodu na kurz přijedeš, jestli jsi extrovert nebo introvert. V malé skupině se uplatní všichni a role si budeme střídat. Důležitá je chuť se do tématu pustit a být v tom společně a opravdově. Míst je pouze dvanáct, takže budete mít příležitost se rychle poznat a vytvořit fajn partu.

KORONAVIRUS: Co když kurz nakonec nebude, když je tolik omezení kvůli koronaviru?

Kurz chystáme, jsme optimisté a věříme, že bude. Jde o malou skupinu účastníků, navíc bude venku v terénu, téměř mimo civilizaci, tedy jsou dobré podmínky i pro to, aby prošel případnými opatřeními. Pokud by nás ale situace donutila k opaku a museli bychom kurz zrušit, samozřejmě Ti peníze vrátíme v plné výši zpět. Proto se můžeš dnes v klidu přihlásit a po výzvě zaplatit zálohu nebo celý poplatek. Všechno ostatní už zařídíme my.

KORONAVIRUS: Co když nám posunou semestr? Neudělám zkoušky?

Upravili jsme stornopoplatky kurzu tak, aby bylo možné svoji účast na kurzu během jara zrušit pouze za „manipulační poplatek“. Chceme tak vyjít vstříc situaci, do které se kdokoliv může dostat a nelze ji dnes dopředu předvídat. Současně bude skvělé, pokud to vůbec nenastane – pořád je lepší jet na kurz, než muset být doma a učit se.

KORONAVIRUS: Riskuji něco, když se přihlásím?

Ne, vůbec. Riskuješ, že když se nepřihlásíš, přihlásí se někdo jiný, protože pokud zůstanou zavřené hranice, spousta lidí bude nakonec hledat prázdniny v Čechách. A  počet míst je omezený. Když se u tebe něco změní, nové stornopoplatky jsou v prvních měsících velmi vlídné, aby bylo možné pružně reagovat na aktuální situaci. V každém případě je ale dobře zařídit si u pojišťovny tzv. „pojištění storna“, které pro případ nemoci nebo jiné události těsně před kurzem zafunguje tak, že ti propadlý účastnický poplatek nahradí pojišťovna. To je ale nejvýhodnější zařídit současně s platbou kurzu. Jde to i online.

LÍBÍ SE VÁM, CO DĚLÁME?

Podpořte nás

Podpořit nás je jednodušší, než si myslíte. Mluvte o nás. Doporučte naši práci. Dejte nám lajk a sdílejte naše příspěvky na sociálních sítích. Pokud nás chcete podpořit finančně, materiálně nebo odbornou znalostí, napište nám.

30

Chcete vědět všechno jako první?
Odebírejte náš newsletter.
E-mailová adresa není ve správném formátu. Zadali jste již přihlášený e-mail. Něco se pokazilo. Zkuste to znovu.