Věk
prarodič 45+ a vnouče 4-6
Termín
21. 9. 2020 - 25. 9. 2020
Místo
Lucký Vrch, Vysočina
Cena
6 860 Kč
Jaké je to asi v Čudu
Přihlásit se

Děkujeme za Vaše obrázky. Jsou nádherné a čudííí  :)

Zpráva z městečka Čud

Milí hosté i návštěvníci městečka ČUD,

většina pohádek má, i přes strastiplnou cestu a různé překážky, šťastný konec. Jen ty podivné pohádky mají konec smutný. Bohužel, my v jedné takové podivné pohádce žijeme, a tak jsme nuceni vyhlásit, že brány městečka ČUD zůstaly v letošním roce zavřené. Může za to strašidlo Koviďák a jeho pomocníci, kteří způsobili, že naše obavy jsou tak velké, že starostlivý starosta nevydá klíče od brány.

K tomuto rozhodnutí nás vedly zejména rychle stoupající statistiky Covidu, skupina dětí -6 a prarodičů +60, středisko, kde je zaručen pohyb náhodných turistů, i polovina účastníků a více než polovina z realizačního týmu  z Prahy (která se v tyto dny zdá býti nejvíce  “nakaženou”).

Rozhodování nebylo lehké, to nám věřte… ale rozhodli jsme se neriskovat to. Je nám to líto :-(.

Zda bude Čud příští rok ještě nevíme, ale doufejme, že ano!

Děkujeme za váš zájem, a snad se s některými z vás potkáme na jiném kurzu PŠL.

 

Tým ČUDu se loučí

starosta Randál, Peťulka Bambulka, Lišák Rišák, Čaroděj Mrakoplaš Zdenda, Víla Podzimka, Skřítek Sajrajt, Kočka TydLidum

Jaké je to asi v Čudu, jestlipak tam někdy budu, je to Evropa či Asie, jaké to tam asi je? V Čudu tam se žije jinak, samá zábava a psina, ví dospělí i čudlátka, že v Čudu žít je pohádka.

 

Legendární kurz prázdninovky. Propojujeme generace, budete překvapeni, co vaše vnoučata “UŽ” a vy “JEŠTĚ” dokážete.

ČUD je pohádkové město, kam v září přijíždějí děti, jejich babičky a dědečkové a zažívají spolu s dráčky a obyvateli Čudu nevšední dobrodružství.

Z minulých Čudů

Koho najdete v Čudu

Tým je rozeset po všech koutech naší krásné zemi. Osobně se sejdeme všichni na začátku dubna a udělám pro vás naše společné foto. Do té doby něco málo na tým prozradím. Šéfem naší party je ostřílený mořský vlk, jeden člen týmu bydlí u Tyrolského Knedlíčka, jiný je doma v Tramtárii. Někdo umí pořádně zrýt zahradu, ale zryje ji do krásna. Žádná vlna nás nerozhodí, ani když už je to na hraně. Kamarádíme s plžem a jsme prostě sví. Moc se na vás těšíme a v dubnu nás uvidíte všechny pohromadě.

Hop (Honza) starosta Čudu

Ahoj.

Jsem námořníka a horolezec, takže spíš samotář a dobrodruh. Ale s narozením Jonáška se mi po letech znovu otevřely dveře do světa her, fantazie a věcí, co jsou “jako”. A já se je učím znovu objevovat a vytahovat na světlo svoje méně vážné já.

V PŠL jsem vedl několik kurzů pro dospělé, naposledy loni mé oblíbené DejaVu na plachetnici. Protože Jonášek má pět, letos dělám ČUD. Tenhle kurz je můj dárek pro Jonáška. A těším se, že na kurzu potkám mou oblíbenou věkovou skupinu, a ještě ji propojím s dětičkami, s Jonáškem.

Ze svého dětství si pamatuji pohádky s babičkou při západu slunce, dobývání hradů ze sněhu s tátou, zpívání u ohně, první teepee ušité od maminky a spoustu chvil, kdy jsem byl buď v lese, nebo se pokoušel něco vyrábět. Věřím, že něco z toho potkám opět v Čudu. 

V životě všedním jsem lektor a obchodník. Také se zabývám bezpečností práce ve výškách. Věřím, že něco z toho využiji i ve městě Čudu.

Organizovat svůj první kurz pro děti je pro mě velké dobrodružství, plné radostného objevování. Věřím, že bude dobrodružstvím i pro vás a že si je moc užijeme.

Petra

vyrůstala jsem mezi dvěma bratry. Můj starší bratr se nejraději vrtal v motorech. Když si pořídil svůj první stroj, svezl mě. Jeho motorka byla obrovská, žlutá a říkali jsme jí Kozel. Kličkovali jsme po zahradě mezi záhony, jabloněmi a rybízy než nás zmerčil tatínek. Můj mladší bratr byl mým parťákem ve všech lumpárnách, co jsme vymýšleli spolu i s naší pouliční partičkou.

Náš děda byl národní socialista. Kouřil a rozuměl všemu. A uměl krásně vyprávět. Babičky byly zas kouzelnice v kuchyni. Nikdy se mi nepodařilo upéct tak jemný piškot jako pekla babička strašnická nebo tak úžasné tvarohové buchty jako byly ty od babičky výklecké.

 Prázdninovka mě drapla zimním kurzem Život je gotickej pes. A asi mě hned tak nepustí.

Zdenda

Jeden můj děda byl vynálezce. Bydleli s námi, takže jsme spolu rozebírali rádia, dostal jsem velkej magnet, učil mě s pájkou. A dal mi jako dárek vzduchovku, rodiče byli ještě překvapenější než já! I s babičkou jsme chodili do lesa na houby, pamatuju si taky, jak mě vozila na sáňkách do školky a učila mě vařit (a učí mě doteď, I když v 96 letech už není tak hbitá jako dřív).

Druhá babička s dědou bydleli ve Žďáře a jezdili jsme za nimi co chvíli. Děda pracoval v továrně jako dělník a o víkendech jsme spolu roubovali stormy, chodili sekat trávu pro králíky, natírali dveře, nebo něco pilovali v garáži. Taky jsem se naučil stáhnout králíka z kůže, uff. Babička pracovala na zahrádce, vařila a starala se o nás o všechny. Byl to bezvadnej čas a moc jsem si to užil. A doufám, že si to na Čudu spolu užijete aspoň taky tak, moc se na to těším.

Jo a mám kocoura, který se jmenuje Tyrolský Knedlíček a dovoluje mi u sebe v Brně bydlet. Teda za jídlo, hračky a podrbání za ušima. Ten ale zůstane doma a bude hlídat!

Lidy

Ač dítko z paneláku, tak prázdniny jsem strávila na zahradě, na velké zahradě u babičky a dědy. Dneska už mi tak velká nepřipadá. Ve své době měla všechno. Psa, jehož bouda byla skvělá schovávačka, kočky, které jsem vozila v kočárku místo panenek,  slepice a kurník, kde jsem sbírala vajíčka, stromy, po kterých jsem lezla, maliny a rybíz, který se jedl zásadně nezralý, protože byl kyselý. S babičkou jsem pekla tu nejlepší bublaninu. Mohla jsem vždycky olizovat vařečku od těsta. Děda mě sundával ze stromů, když jsem neuměla slézt. A taky mě bral na výlety na hrady a zámky Vše bylo kouzelné a pohodové, stejně jako v Čudu.

A současná Lidy? Pracuji v korporátu, snažím se naslouchat názorům klientů. A taky do velkého světa a bank a spořitelen propašovat trochu humoru. Ve volném čase mi dělá radost putovat zimní krajinou, kochat se dalekými výhledy a trávit večery ve společnosti přátel u ohně. V létě si lehnu do voňavé trávy a pozoruji oblohu. Taky se vám zdá, že v oblacích jsou ukryty mraky příběhů? Stačí je jen někomu přečíst nahlas. Já při vyprávění šermuji rukama, někdy skoro i tančím. Tančím ráda, zato zpívám jenom v koupelně. Jsem moc zvědavá, jaký je váš příběh.

Ivák

Ahoj!

Jmenuju se Ivo a jsem měšťák a naivní snílek z Brna, co vyrůstal spíš na vsi v lesích Moravského krasu, protože tehdejší Stará Líšeň měla do města daleko. Coby dítě starších rodičů jsem si společného času s prarodiči mnoho neužil- jednoho dědu jsem nepoznal vůbec, druhého si pamatuji jenom jak leží na divanu v pokoji, holí se štětkou z jezevce a učí mě básničku Znám křišťálovou studánku, kterou odvyprávím dneska i po vzbuzení o půlnoci.

Babička Milada měla tuze hebké a jemné dlaně, veliký drdol a ušák, ze kterého se moc dobře poslouchaly pohádky. K tomu si pamatuji až obřadné servírování kočičích jazýčků z lahodné, mléčné čokolády balené v pauzovacím papíře.

Babička Nečesánková alias Babkin, byla dáma jež měla ráda záclonkové etudy a skalničky, o které se v předzahrádce své chaloupky starala s nasazením japonského pěstitele bonsají. Dodnes vzpomínám na záplavu květů růží, tulipánů a narcisů, stejně jako na dobrodružné výpravy do zarostlejších koutů zahrady ve stylu knih Jiřího Trnky. Proto dodnes věřím, že Karkulín ze střechy Astrid Lindgrenové se může s vrtulkou na zadku snést klidně zpoza komína Vaší střechy. Ostatně po jeho vzoru jsem si později postavil všeználkovský kumbál v podkroví domu po svém prapradědovi, kde dnes žiji. Především synovčata ráda prohlašují, že to je nejlepší zašívárna s gramofonem na kliku široko daleko. I když dospělí už tolik pochopení nemají.

Janka

Jsem Janka. Spojení dítěte z Bullerbynu a děvčátka z hor. Knížky, které mě v dětství natvarovaly a veze se to se mnou celý život. Dětství v krajině vlnícího se pošumaví a borových lesů jižních Čech. Příroda viděna perspektivou metrového dítěte mě hodně inspirovala. Časem mi naprosto učarovala, a tak se nějak táhne jako červená nit mým životem. Jsem srdcem horalka, cítím se nejlépe ukrytá v kopcích a lesích, v mlze i dešti. Paradoxem je, že studia jsem strávila v placaté a slunné Lednici. V rámci těch sladkých časů s kyselinkou, skicákem a rozbujelou kreativitou, jsem přičichla i k zážitkovce, a ta mě už nepustila. Nebo já jí? Kdoví… line se mým životem tak nějak stejně. Přivedla mi do cesty nejeden silný zážitek, a skvělé lidi. A ti mi nabídli být elévkou v zemi Čudu. To jsem s radostí přijala.

Richard

Ahoj,

jsem Richard a moc se těším na taškařice a dobrodružství, která v Čudu společně zažijeme. V našem běžném světě mimo Čud pracuju ve škole a v nemocnici jako psycholog, což mě moc baví, protože si rád povídám s dětmi, rodiči, dědečky i babičkami. Hodně mě baví sportovat, šlapat na kole po městě, starat se o zahradu a taky vařit. To je taková moje znovuobjevená radost – jako malý jsem si rád dělal všelijaké „dobroty“, které někdy skončily jako když pejsek s kočičkou vařili dort. Dneska už bývá výsledek snad lepší! Pochutnání na dobrotách mám spojené také s dědou a babičkou. Vždycky mě bavilo jejich vyprávění z války, třeba jak děda viděl bílé zuby na černošské tváři amerického stíhacího pilota. To muselo být vzrůšo! Takové můžeš zažít snad jenom v Čudu!

Co zažijete

Cena

Cena kurzu je za dvojici prarodič a vnouče.

Detail ceny

Cena kurzu je za dvojici prarodič a vnouče. Dohromady za dvojici 6. 860Kč. Kurzy Prázdninové školy Lipnice jsou pořádány na neziskové bázi. My instruktoři program připravujeme zcela dobrovolnicky bez nároku na honorář  – protože nás to prostě baví ☺. Poplatky slouží jen k pokrytí nákladů. 

Cena zahrnuje/nezahrnuje

V ceně je zahrnuto ubytování a stravování (plná penze), veškeré náklady na kurzovní materiály a programové vybavení, pojištění, odborné vedení a zajištění bezpečnosti 24 hodin denně, zdravotníka po celou dobu a další náklady na kurz.

Dopravu na kurz si rodinný tandem zajišťuje a hradí sám.

Cena je vysoká?

Chcete jet, ale cena kurzu je pro váš rodinný rozpočet příliš vysoká? Neváhejte a obraťte se na Lipnický stipendijní fond (psl.cz/o-nas – stipendium). Chceme, abyste jeli s námi!

Storno ceny

Zároveň chceme ujistit, že jestli by se kurz rušil z důvodu vyšší moci (a na to například návazné karantény/zákazu shromažďování lidí/podobně), rozhodně budeme nabízet vrácení celé částky zpět.

Storno podmínky uvedené níže se vztahují jen na případ, kdy účast na kurzu ruší účastník.

  • více než 60 dnů až do 60. dne včetně před započetím kurzu 10% z ceny kurzu (nejméně však 1.000 Kč) 
  • méně než 60 dnů až do 30. dne včetně před začátkem kurzu 20 % z ceny kurzu (nejméně však 1.000 Kč) 
  • méně než 30 dní až 14. dne včetně před začátkem kurzu 30 % z ceny kurzu 
  • méně než 14 dní před kurzem 50 % z ceny kurzu 

Někdy se stane, že náhlá onemocní, a nejen ta dětská, donutí uzpůsobit Váš společný program. Proto důrazně doporučujeme uzavřít pojištění storna. Pro případ, že budete nuceni kurz zrušit.

K aktuální pandemické situaci (ze dne 6. 4. 2020)

Čudíme dál.

Věříme, že v září již bude situace úplně jiná, daleko veselejší. Bude možné se společně vydat do městečka Čud a užít si dračí slet se vším všudy, tak jak probíhal v minulých letech. Ač nám teď opatření neumožnila osobní setkání, tak v týmu vládne dobrá nálada a optimismus. O víkendu jsme se viděli a slyšeli online. Pracovali jsme intenzivně a Čud už má svůj scénář. V přípravách budeme dál pokračovat. Plánujeme, debatujeme, chystáme hry, připravujeme městečko Čud na vaši milou návštěvu.

Přejeme pevné zdraví a hodně sil v této náročné době.

V září se těšíme, na viděnou

Hop, Petra, Zdenda, Lidy, Ivák, Janka, Richard

Kontakt do Čudu

V případě jakýchkoli dotazů se neváhejte obrátit na členku našeho týmu, Janu, která Vám ráda odpoví.

Další kurzy (19)

28. 9. 2020 - 5. 10. 2020
Poloniny

Divoká příroda a hvězdy, reálné výzvy, putování, příběhy, inspirace. | Od 19 do 26 let.

30. 7. 2021 - 8. 8. 2021
9. 9. 2021 - 12. 9. 2021
Transition

"Začátek cesty k vědomému Mužství."

30. 9. 2020 - 4. 10. 2020
Life Path

Putování krajinou, při kterém bude čas přemýšlet, jak žiješ a žít chceš | 25+ let

5. 3. 2021 - 7. 3. 2021
Řízení psychického rizika

Zásady první psychické pomoci na zážitkových kurzech pro neprofesionály

9. 10. 2020 - 14. 2. 2021
CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK Metód zážitkovej pedagogiky

ABSOLVUJTE NÁŠ CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK A POSTAVTE SVÉ KURZY NA PROŽITKU! Zájemci o výcvik na Slovensku pište na: lucia.obenau@psl.cz

11. 11. 2020 - 19. 3. 2021
CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK Metod zážitkové pedagogiky

ABSOLVUJTE NÁŠ CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK A POSTAVTE SVÉ KURZY NA PROŽITKU!

12. 2. 2021 - 13. 6. 2021
CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK Metod zážitkové pedagogiky

ABSOLVUJTE NÁŠ CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK A POSTAVTE SVÉ KURZY NA PROŽITKU!

23. 1. 2021 - 29. 1. 2021
5. 12. 2020 - 6. 12. 2020
Winter Challenge

Dokážeš víc, než si myslíš | 16-19 let

23. 1. 2021 - 29. 1. 2021
5. 12. 2020 - 6. 12. 2020
Winter Challenge

Dokážeš víc, než si myslíš | 20-26 let

27. 2. 2021 - 5. 3. 2021
16. 1. 2021 - 17. 1. 2021
Winter Challenge

Dokážeš víc, než si myslíš | 16-20 let

9. 10. 2020 - 11. 10. 2020
Prvosen 2020

Buď součástí Prázdninovky

30. 1. 2021 - 7. 2. 2021
Zimní cesta ženy

ženství ~ zimní příroda ~ životní spokojenost

23. 10. 2020 - 25. 10. 2020
Řízení psychického rizika

Zásady první psychické pomoci na zážitkových kurzech pro neprofesionály

13. 11. 2020 - 21. 11. 2020
Cesta hrdiny

Kurz pro pracovníky s mládeží

11. 7. 2020 - 16. 7. 2020
9. 10. 2020 - 11. 10. 2020
ZaHrada

Originální letní škola pro průvodce dětí ve věku 4–10 let.

11. 9. 2020 - 17. 1. 2021
CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK Metod zážitkové pedagogiky

ABSOLVUJTE NÁŠ CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK A POSTAVTE SVÉ KURZY NA PROŽITKU!

Pro pedagogy

Posílíme podporu a respekt mezi pedagogy, naučíme je nové dovednosti.

Pro třídu

Umíme podpořit pozitivní klima, dobré vztahy a rozvoj dovedností žáků.

Pro neziskovku

Tým se skrze zážitek lépe pozná a natrénuje dovednosti jako jsou zpětná vazba nebo efektivní komunikace.

LÍBÍ SE VÁM, CO DĚLÁME?

Podpořte nás

Podpořit nás je jednodušší, než si myslíte. Mluvte o nás. Doporučte naši práci. Dejte nám lajk a sdílejte naše příspěvky na sociálních sítích. Pokud nás chcete podpořit finančně, materiálně nebo odbornou znalostí, napište nám.

30

Chcete vědět všechno jako první?
Odebírejte náš newsletter.
E-mailová adresa není ve správném formátu. Zadali jste již přihlášený e-mail. Něco se pokazilo. Zkuste to znovu.